به گزارش خبرنگار صبح توس؛ احمدعلی موهبتی چهارشنبه شب در ویژه برنامه جشن روز ملی سینما اظهار داشت: فرهنگ و هنر زیربنای جامعه است و گسترش صحیح آن تعالی بخش جامعه محسوب می شود.

 

وی از فراهم کردن زیر ساخت ها و تسهیل اجرای فعالیتها به عنوان دو رسالت دولت برای هنرمندان یاد کرد و افزود: در همین راستا برای اتمام مجتمع فرهنگی هنری پیشکوه در سالجاری ۱۳ میلیارد ریال از محل ماده ۱۸۰ اختصاص یافته و علاوه بر آن ۳۵ میلیارد ریال از معاون برنامه ریزی ریاست جمهوری دستور گرفته شده است.

 

فرماندار تربت حیدریه بیان داشت: برای سرعت بخشیدن به این پروژه پیمانکار بومی در نظر گرفته شده تا بدون سیر تشریفات از اواخر ماه جاری کار را آغاز کند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد تربت حیدریه گفت: زمین تخریب شده سینما ۲۲ بهمن در اوایل دهه ۸۰ که متعلق به هلال احمر می باشد فقط برای احداث سینما پیش بینی شده و درصددیم تا با پیمانکار احداث پردیس های سینمایی یک پردیس سینمایی در این محل راه اندازی شود‌.

 

محمد حسن زاده افزود: با توجه به اینکه سینماهای با صندلی فراوان صرفه اقتصادی ندارد احداث این نوع پردیس های کوچک در شهرها برای برطرف کردن نیاز سینمایی کشور ضروری است.

 

در این مراسم علاوه بر تجلیل از مادر و همسر شهیدان یعقوبی از استاد محمد رشید نویسنده ۳۰ کتاب ادبیات، روشنک سه قلعه گی بازیگر سینما و تلویزیون اهل تربت حیدریه که سال گذشته در جشنواره فیلم رضوی مقام برتر را کسب کرده بود و همچنین احسان انوریان با اهدای لوح سپاس و تندیس تقدیر شد.

انتهای پیام/