سید سعید عبدالله‌زاده در گفتگو با صبح توس اظهار داشت: در شهرستان کاشمر 7 هزار و 663 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

 

وی در توضیح بیشتر افزود: افراد تحت پوشش کمیته امداد دو دسته هستند که یک دسته کسانی می‌باشند که کمک معیشت‌بگیر هستند یعنی حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند که این حقوق در سال جاری افزایش خوبی داشته است و یک دسته دیگر خانوارهایی هستند که چند خدمت خاص به آن‌ها ارائه می‌شود مانند مسکن و ساختمان، هزینه ازدواج، بهداشت و درمان، بیمه اجتماعی، فرهنگی و آموزشی، وام‌های ضروری، اشتغال و کارآفرینی وغیره.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر ادامه داد: طبق آمار سه ماهه نخست سال جاری شش هزار و 363 خانوار کمک معیشت بگیر امداد بوده‌اند که از این تعداد 3 هزار و 805 مورد زنان سرپرست خانوار، 4 هزار و 275 مورد افراد بالای 60 سال و 158 مورد هم خانواده‌های زندانیانی هستند که بیشتر به دلایل مالی در زندان هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: دو هزار و 452 خانوار از خانواده‌های کمک معیشت بگیر در امداد کاشمر را خانواده‌های شهری و 3 هزار و 911 مورد را خانوارهای روستایی تشکیل می‌دهند.

 

عبدالله‌زاده در مورد علت تحت پوشش قرار گرفتن این خانوارها اظهار داشت: 2 هزار و 574 خانواده به علت فوت سرپرست و 773 خانواده به علت طلاق تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته‌اند.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر با اشاره به تأمین جهیزیه نوعروسان نیازمند تصریح کرد: هم اکنون تعداد دختران در شرایط ازدواج که تحت پوشش کمیته امداد کاشمر هستند هزار و 150 مورد است که از این تعداد 150 نفر آن‌ها نوعروسانی هستند که در دوره عقد و در نوبت دریافت جهیزیه به سر می‌برند.

 

وی افزود: ما به شدت نیازمند کمک‌های خیرین برای تأمین کمک هزینه جهیزیه این نوعروسان هستیم تا آن‌ها بتوانند به گونه‌ای آبرومند راهی خانه بخت شوند.

 

عبدالله‌زاده ادامه داد: کمیته امداد به هر نوعروس در حد 2 میلیون و 300 هزار تومان کمک می‌کند و اگر قرار باشد این مبلغ افزایش یابد باید خیرین به کمک ما بیایند چرا که هم اکنون افراد زیادی در نوبت هستند و در مقابل، اعتبارات ما محدود است.

 

وی همچنین به پرداخت وام ضروری به افراد نیازمند اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال در هر ماه 222 فقره وام ضروری از مبلغ 2 تا 5 میلیون تومان به افراد پرداخت شده است که در مجموع 4 میلیارد و 340 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به این افراد پرداخت شده است.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر خاطرنشان کرد: هم اکنون هزار و 350 نفر در نوبت دریافت وام ضروری هستند که این وام توسط صندوق قرض‌الحسنه ولایت پرداخت می‌شود.

 

انتهای پیام/