هاجر چنارانی در گفتگو با خبرنگا صبح توس؛ در خصوص جلسه کمیسیون امنیت ملی در خصوص بررسی راه های کمک به مسلمانان میانمار گفت: در این جلسه سیزده پیشنهاد مطرح شد که می توان از طریق این کارها به مسلمانان میانمار کمک کرد.

 

وی ادامه داد: در اولین پیشنهاد تصمیم به اعزام بنده به کشور بنگلادش گرفته شد، برای ارتباط با جامعه زنان بهترین راه این است که یک خانم حضور داشته باشد تا بتواند از نزدیک با مشکلات آنان آشنا شود.

 

چنارانی گفت: نمایندگان مجلس در اقدامی نمادین می توانند به عنوان اعتراض به این نسل کشی تلاش هایی را انجام دهند تا از طریق رسانه ها این نشانه اعتراض پخش شود.

 

وی بیان کرد: باید ما و رئیس مجلس نیز با همتیان خود ارتباط برقرار کنیم تا با یک همبستگی بتوان جلوی این خشونت ها را گرفت.

 

نماینده نیشابور و فیروزه از دیگر پیشنهادات این جلسه را مطرح شدن برگزاری اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو همکاری اسلامی دانست و گفت: باید از صلیب سرخ بخواهیم به طور جدی به موضع ورود پیدا کند و در کشورهای میانمار و بنگلادش به کمک صدهزار انسان مظلوم بیاید.

 

وی افزود: از دیگر موارد مثبت، رایزنی با سران بوداییان جهان است تا با تأثیرگزاری بر بوداییان میانمار بتوان با آنها وارد مذاکره شوند.

 

چنارانی گفت: تماس با سران دو کشور چین و هند به عنوان کشورهای تأثیرگزار بر میانمار و ابراز نگرانی از وضعیت موجود یکی از راه حل های مفید توقف این خشونت ها است.

 

وی تصریح کرد: صدور بیانیه کمیته حقوق بشر، مذاکره با دولت میانمار و ترسیم خطرهای عواقب این خشونت و ایجاد گروه های تکفیری مانند داعش که می توانند این کشورها را به خطر بیاندازند از سایر نکات مطرح شده در این جلسه بود.

 

انتهای پیام/