به گزارش صبح توس؛ محسن مسعودیان‌ راد امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در اتاق جلسات اداره کل کمیته امداد، با اشاره به این نکته که در سال گذشته ۲۳ هزار ۸۷۶ دانش‌آموز محروم در استان داشتیم، گفت: این عدد امسال به ۲۲ هزار ۳۸۴ دانش‌آموز رسیده است.


وی ادامه داد: ۶۴۶ پایگاه جشن عاطفه‌ها در ۱۹ شهرستان، ۱۵۵ مرکز روستایی، ۱۵۴ مسجد، ۶۶ پایگاه در معابر عمومی، هشت مجتمع تجاری و ۹۶ مرکز اصناف خراسان رضوی فعال می‌شوند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی ضمن بیان اینکه جشن عاطفه‌ها با دو رویکرد مهر علوی و شور حسینی در دو مرحله در سطح استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در نوبت اول این جشن در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۳ و۲۴ شهریور ماه در سطح شهرها و مصلی‌های نماز جمعه و مرحله دوم در روز جهازشنبه ۱۹ مهرماه در مدارس خراسان رضوی برگزار می‌شود.

 

مسعودیان‌ راد گفت: سال گذشته دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در جشن عاطفه‌ها در خراسان رضوی جمع‌آوری شد و پیش‌بینی ما برای امسال جمع‌آوری رقمی بالغ بر ۲.۵ برابر رقم سال قبل بوده است.


وی با یادآوری اینکه ۲۲ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز محروم در خراسان رضوی وجود دارد، اضافه کرد: برای هر یک از این دانش‌آموزان اهدای هدایای تحصیلی‌ به مبلغ ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده است.


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی افزود:  ۶۹۴۲ نفر از دانش آموزان مناطق محروم خراسان رضوی تحت پوشش در مشهد سکونت دارند و علت کاهش آن از تحت پوشش خارج شدن ۱۶ هزار خانوار استان بوده و هم‌اکنون ۱۳۲ هزار و ۴۰۰ خانوار با ۳۰۰ هزار نفر در خراسان رضوی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.


مسعودیان راد در پایان گفت: مردم خیر می‌توانند هدایای خود را به‌صورت غیرحضوری و با شماره‌‌گیری *۸۸۷۷*۰۵۱# رقم اهدایی خود را به‌صورت تلفنی پرداخت کرده و یا وجه مربوطه را به شماره حساب ۰۱۰۵۲۲۴۴۰۶۰۰۰ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۵۱۱۱۱۱ به بانک ملی ایران با شناسه واریزی ۳۲۶۸۰ واریز کنند.