به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم طباطبایی امروز در جلسه ستاد نمازجمعه کاشمر اظهار داشت: در دعوت نسل جوان و نوجوان به امر دین نباید با تحکم برخورد کرد و گرنه تلاش‌ها خنثی می‌شود.

 

وی افزود: به عنوان مثال برای شرکت دانش‌آموزان در نمازجمعه باید اعلام شود که هر کس دوست دارد ثبت نام کند و به همراه سایر دانش‌آموزان در نمازجمعه شرکت کند.

 

امام جمعه کاشمر همچنین با تأکید بر لزوم جذب جوانان به امور دینی از جمله نمازجمعه خاطرنشان کرد: شایسته است دانش‌آموزانی که در عرصه‌های مختلف علمی، قرآنی، فرهنگی و حتی ورزشی مقام و عنوانی کسب می‌کنند در نمازجمعه مورد تشویق واقع شوند چرا که باید سعی کنیم فرزندان و دانش‌آموزان جامعه از جایگاه دین، مسجد و نمازجمعه خاطره خوبی داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه در ستاد نمازجمعه کاشمر هماهنگی و همراهی خوبی بین اعضا وجود دارد تأکید کرد: تشکیل ستاد به معنی استفاده از خرد جمعی است چرا که نمازجمعه با همفکری و ارائه راهکارهای افراد صاحب نظر قوی‌تر می‌شود و لذا نیاز به همفکری و طرح مسأله داریم.

 

در این جلسه معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش کاشمر هم گفت: آموزش و پرورش کاشمر با دارا بودن 28 دانش آموز و سه هزار معلم و نیز در ارتباط بودن با حداقل 60 هزار نفر از جمعیت شهرستان می‌تواند نقش مهمی در تقویت نمازجمعه ایفا کند.

 

علی شهابیان، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش کاشمر در ادامه این نشست ادامه داد: ستادهای نمازجمعه در تمامی مدارس تشکیل شده است که این ستاد متشکل از امام جماعت، مدیر، مربی پرورشی، معلم دینی و قرآن و تشکل‌های دانش‌آموزی است و این ستاد برنامه‌ریزی لازم را برای شرکت بیشتر دانش‌آموزان در نمازجمعه انجام می‌دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: شرکت دانش‌آموزان در نمازجمعه به صورت داوطلبانه صورت می‌گیرد و با برنامه‌ریزی انجام شده هر مدرسه در طول سال تحصیلی چهار نوبت در نمازجمعه حضور پیدا می‌کند و دانش‌آموزان داوطلب آن مدرسه به همراه مدیر و معلمان در نمازجمعه شرکت می‌کنند.

 

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش کاشمر خواستار برگزاری مسابقات فرهنگی برای تشویق بیشتر جوانان و نوجوانان به شرکت در نمازجمعه شد و گفت: آموزش و پرورش کاشمر سال گذشته اقدام به برگزاری مسابقات فرهنگی از محتوای برنامه درس‌هایی از قرآن که شب‌های جمعه توسط حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی پخش می‌شود کرده است که 15 هزار دانش‌آموز در این مسابقات شرکت می‌کردند و لذا می‌توان از این تجربه برای برگزاری مسابقات فرهنگی از محتوای خطبه‌های نمازجمعه هم استفاده کرد.

 

در ادامه این جلسه سایر اعضای ستاد نمازجمعه کاشمر و مسئولان این شهرستان نظرات و پیشنهادات خود را در مورد نحوه تشویق بیشتر جوانان به حضور در نمازجمعه، روش‌های فرهنگسازی و تبلیغ اهمیت نمازجمعه، مسائل ترافیکی و امنیتی مرتبط با مسیرها و اطراف مصلای نمازجمعه وغیره مطرح کردند.

انتهای پیام/