به گزارش صبح توس؛ احمد برادران درابتدای جلسه هماهنگی ستاد اربعین شهرستان سبزوار با اشاره به کشتار وحشیانه و بی‌رحمانه مسلمانان در میانمار اظهارداشت: جلوگیری از ادامه این اقدام وحشیانه نیازمند اجماع بین کشورهای اسلامی علیه این کشور است.

 

وی با بیان اینکه این اتفاق در برابر چشم افراد مدعی حقوق بشر به وقوع می پیوندد ادامه داد: کشورهای اسلامی برای جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی در میانمار اقدام عملی انجام دهند.

 

فرماندار سبزوار همچنین به بی تفاوتی مجامع جهانی در برابر کشتار مسلمانان اشاره کرد و افزود: مجامع بین المللی نیز در مقابل این اقدام ددمنشانه میانمار هیچ واکنشی نشان نمی دهند که جای تعجب دارد.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه جایزه صلح نوبل به فردی که خود عامل کشتار مسلمانان میانمار است اهدا  شده اظهار کرد: مدعیان انسانیت و دفاع از حقوق بشر که جایزه صلح نوبل دریافت کردند در قبال کشتار مسلمانان بی تفاوت هستند.

 

فرماندار ویژه سبزوار در جلسه هماهنگی ستاد اربعین شهرستان با اشاره به شکوه مراسم اربعین نیز گفت: حرکت نمادین و پرشور پیاده روی اربعین یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی است که بیانگر نمایش قدرت مسلمین و بیانگر وحدت مسلمانان است.

 

برادران در ادامه با اشاره به تاثیرات این راهپیمایی میلیونی در جهان افزود: اربعین عظمت قدرت اسلام را به نمایش می گذارد و راهپیمایی پرشور این مراسم فرصتی جهت رفع اختلاف کشورهای اسلامی است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار گفت: امسال سه موکب به نام های علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و محبان الحسین(ع) در ایام اربعین در کشور عراق برپا می شود.

 

علی اکبر دلبری با بیان اینکه در این موکب ها در مدت 10 روز روزانه 18 هزار زائر در سه نوبت پذیرایی و دو هزارو 500 زائر اسکان داده خواهند شد، ادامه داد: در سال جاری محوریت موکب های استان خراسان به سبزوار سپرده شده است.

 

وی با اشاره به کمک های مردمی در خصوص برپایی موکب های خدمت به زوار اربعین گفت: سال گذشته موکب صاحب الزمان با هزینه سه میلیارد و 800 میلیون ریال برای خدمت به زائران امام حسین (ع) در ایام اربعین در کربلا برپا شد.

 

انتهای پیام/