سید حمیدرضازاده، در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ در حاشیه تجمع اعتراض آمیز کودکان گلستان علی(ع) در حمایت از کودکان ستم دیده میانمار عنوان کرد: اخیرا با حوادث خون بار و نگران کننده مردم مسلمان میانمار به دلیل مذهب و دینشان مواجه شده ایم و متاسفانه جوامع بشری و حقوق بشری در برابر این ظلمی که به مردم میانمار می شود سکوت کرده اند.

وی با بیان اینکه بچه های گلستان علی(ع) به دلیل این فجایع خون بار علیه کودکان مظلوم و ستم دیده میانماری تجمعی اعتراض آمیز برگزار کردند، ادامه داد: در این تجمع بچه‌های گلستان علی(ع) همدردی خود را با کودکان میانماراعلام کردند تا به آنها بگویند که ما شما را تنها نمی گذاریم و شما تنها نیستید و حاضر هستیم شما را در کنار خودمان جای دهیم و پذیرای شما در ایران باشیم.

مدیر عامل موسسه گلستان علی(ع) با اشاره به اینکه موسسه گلستان علی رسما اعلام کرده است که آمادگی دارد تمام کودکان میانماری که آواره کشورهایی از جمله بنگلادش هستند را تحت پوشش قرار دهد بیان کرد: البته اگر دستگاه های ذی ربط بین المللی اجازه ورود آنها را به ایران بدهندما مشتاق خواهیم بود از نگاه انسانی بدون در نظر گرفتن مذهب آنها را پذیرا باشیم.

رضازاده با اشاره به اینکه این گونه اقدامات از حیث دیپلماسی عمومی می تواند وجدان های خاموش و نیمه بیدار مردم جهان را بیدار کند ابراز کرد: به فرموده مقام معظم رهبری ایران و ایرانی باید در برابر ظلم و ستمی که به هر انسانی در گوشه جهان می شود ایفای نقش کند و صدای داد خواهی آنها را به گوش بقیه برسانند.

 

وی با بیان این نکته که برگزاری این تجمع اعتراض امیز با همکاری جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد، افزود: جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز با موضوع فعالیت های فلسطین وضد صهیونیستی فعالیت می کند؛ اما با توجه به ظلمی که صورت گرفته است مسلما جمعیت دفاع از مردم فلسطین نیز فرقی برایش نمی کند و دفاع از مردم میانمار را نیز وظیفه خود می داند.

مدیر عامل موسسه گلستان علی(ع) با بیان اینکه موسسه گلستان علی(ع) اعلام امادگی کرده است تا در آینده ای نزدیک هیئتی از نمایندگان خود را به کشور بنگلادش اعزام کند، اظهار کرد: این سفر با نگاه تشکیل کمیته حقیقت یاب، آخرین وضعیت کودکان میانماری را بررسی و اعلام گزارش انجام می شود که بزودی نمایندگان رسمی حوزه دفاع از حقوق کودک را اعزام می شوند.

 انتهای پیام/