به گزارش صبح توس؛ سید مهدی رمضانی امروز در جمع خبرنگاران گفت: درآمد مصوب امسال برای خراسان رضوی با 10 درصد افزایش 32 هزار و 477 میلیارد ریال است. 

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی با بیان این موضوع که این رقم سال گذشته 29 هزار میلیارد ریال بود، اضافه کرد: حجم وصول درآمد در این استان تا پایان مرداد گذشته در مقایسه با درآمد مصوب امسال به میزان 28 درصد کسری نشان می دهد.

 

وی ادامه داد: به این ترتیب درآمد مصوب تا پایان مرداد ماه 13 هزار و 532 میلیارد ریال است؛ اما ظرف پنج ماه نخست امسال 9 هزار و 735 میلیارد ریال از آن وصول شده است.

 

رمضانی اضافه کرد: 93 درصد از درآمدهای استان معادل 9 هزار و 105 میلیارد ریال در این مدت از محل درآمدهای مالیاتی وصول شده و بقیه درآمدهای غیرمالیاتی است.

 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی با بیان این نکته که تاکنون حدود 330 میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی با طلب بخش خصوصی از دولت در حال تهاتر و صدور اوراق تسویه است، ابراز داشت: ظرف سالهای 94 و 95 به رغم افزایش درآمدهای وصولی نسبت به سالهای قبل از آن، با کسری درآمد نسبت به مبلغ مصوب مواجه شدیم که علت آن افزایش غیرکارشناسانه مبلغ مصوب بوده است. 

 

وی بیان داشت: پیش بینی می‌شود امسال نیز 12 درصد کسری درآمد نسبت به مبلغ مصوب داشته باشیم. 

 

انتهای پیام/