به گزارش صبح توس؛ حسین اکبری امروز در نشست انجمن کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به فعالیت‌های گسترده کتابخانه های کنکوری غیرمجاز در مشهد، از شناسایی 28 قرائتخانه غیرمجاز در این شهر خبر داد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی بیان کرد: متاسفانه این کتابخانه‌ها بیش از 200 هزار تومانی برای در اختیار گذاشتن فضای مطالعه با عنوان کتابخانه از شهروندان دریافت می کنند.

 

وی ادامه داد: این مجموعه ها فاقد مجوز بوده و فعالیتشان مطابق هیچیک از استاندارهای کتابخانه های عمومی نیست.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تصریح کرد: برای جلوگیری از فعالیت قرائتخانه های غیرمجاز نشستهایی با محوریت اداره کل کتابخانه های عمومی و حضور مسئولان ادراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و دستگاه نظارتی برگزار و ساماندهی این مراکز در دستور کار قرار گرفت.

 

اکبری با بیان اینکه برای جلوگیری از فعالیت این مراکز مقرر شد آموزش و پرورش در سطح شهر مراکزی برای مطالعه دانش آموزان فراهم کند، خاطرنشان کرد: با توجه به رشد قارچ گونه این مجموعه ها و فعالیت زیرزمینی آنها، این مراکز به اداره اماکن نیروی انتظامی معرفی می شوند تا فعالیت آنها با شرایط کتابخانه های عمومی تطبیق داده شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود مجموع اعتبار برآورد شده برای نهاد کتابخانه های عمومی خراسان رضوی را بر اساس برنامه ششم توسعه 442 میلیارد و 200 میلیون ریال دانست و اضافه کرد: سهم نیم درصدی کتابخانه ها از درآمد شهرداری نیز باید محقق شود.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ضمن بیان این موضوع که 115 کتابخانه عمومی در سطح خراسان رضوی فعالیت می‌کند، خاطرنشان کرد: امسال برای تعمیر، تجهیز، اتمام کتابخانه های نیمه تمام و ایجاد کتابخانه های جدید مبلغ 42 میلیارد و 622 میلیون ریال اختصاص یافته است.

 

انتهای پیام/