به گزارش صبح توس؛ حسن سالاری در جمع خبرنگاران از خدمات‌رسانی کتابخانه سیار نور وحدت تایباد به 11 روستا این شهرستان خبر داد و گفت: این کتابخانه به 11 روستای شهرستان مرزی تایباد که دارای 23 هزار و 409 جمعیت است خدمات‌رسانی می‌کند.

 

وی با بیان این موضوع که این کتابخانه دارای یک هزار و 425 نفر عضو است، همچنین این کتابخانه با اعتباری بالغ بر106 میلیون تومان دارای کامیون، کانکس از محل اعتبارات نیم درصد شهرداری تایباد راه‌اندازی شد.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تایباد ضمن اشاره به این نکته که این کتابخانه سیار دارای بیش از چهار هزار نسخه کتاب است، اضافه کرد: این کتابخانه درطول هفته به روستاهای فرمان‌آباد، اسدآباد دربند، رهنه، فرزنه، آبقه، پشته، چهاربرجی، پساوه، جوزقان، سوران ومحسن‌آباد خدمات‌رسانی می‌کند.

 

سالاری بیان داشت: با توجه به اینکه روستاهای زیادی با جمعیت بیش از 1500 نفر در شهرستان تایباد فاقد کتابخانه و امکانات فرهنگی بودند از محل نیم درصد درآمد شهرداری تایباد کتابخانه نور وحدت شهرستان تایباد راه‌اندازی و هم اکنون مشغول خدمات‌رسانی به مردم روستاهاست.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تایباد گفت:  شهرستان 120 هزار نفری تایباد دارای سه شهر و 35 روستا، چهار کتابخانه عمومی نهادی و یک کتابخانه مشارکتی دارد.
 

انتهای پیام/