محمد مهدی حیدریان در گفتگوی اختصاصی با صبح توس؛ در رابطه با جشنوراه فیلم های دینی یکی از برنامه های مشهد 2017، عنوان کرد: این جشنواره قرار است از فیلم سازانی دینی در سراسر جهان که مفاهیم دینی را به تصویر کشیده اند، تقدیر کند.

 

وی ادامه داد: ما با یک گروه داوری در قم صحبت کردیم اینها باید جشنواره های مختلف بین المللی را رصد و این نوع فیلم ها را شناسایی کنند این کار زمان زیادی می برد تا کارشناسان ما بتواند گرایشات موحدانه فیلم های سینمای ایرانی وبین المللی را شناسایی و به ما معرفی کنند.

 

رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: شروع این کار در 2017 آغاز شده و جلساتی در این زمینه با کارشناسان این حوزه داشته و امیدواریم در سال آینده در یک مقطع و مناسبت این فیلم سازان را معرفی و از آنها تقدیر کنیم.

 

خراسان رضوی در حوزه سینما نسبت به ظرفیتش، عقب است

 

حیدریان در رابطه با کمبود سینما در خراسان رضوی عنوان کرد: مشهد از نظر تعداد سینما در رده سوم کشور قرار دارد با راه اندازی مجموعه پردیس اخیر که صحبتش شد در رده دوم بعد از تهران و به عبارتی رده اول شهرستان‌ها قرار می گیرد؛ اما خراسان رضوی نسبت آنچه باید داشته باشد و ظرفیتی که دارد، عقب است.

 

وی با بیان اینکه قریب به بیش از 1000 شهر ما سالن ندارد، اضافه کرد: این موضوع به این معنا نیست که باید برای هر 1000شهر سالن ساخته شود؛ چراکه هزینه نگه داری سالن زیاد است؛ اما طبیعی است که بسیاری از این شهرها می توانند تابع این قاعده باشند و باید برای آنها سالن سینما ساخت.

 

رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: طرحی به منظور ساخت سینما در شهرهایی که فاقد سینما هستند در حال پیگیری است و به دنبال شناسایی اماکنی هستیم که در آنان کار اقتصادی صورت می گیرد تا به این صورت سالن احداث شود و یکی از اماکنی که برای این منظور ناسایی شده پارک ها هستند مثل سالن شهید اصغر زاده که در پارک ملت مشهد قرار دارد.

 

حیدریان بیان کرد: برای اینکه بتوان طرح پارک سینما اجرایی را کنیم با وزارت کشور صحبتی های انجام شده در مشهد هم با رییس شورای شهرمشهد صحبت کردیم و در آینده نزدیک با شورای شهر هم وارد مذاکره خواهیم شد تا بتوانیم این طرح را به عنوان یک رویکرد در کل کشور دنبال کنیم.

 

وی عنوان کرد: طبق این طرح بخش خصوصی از فضای پارک ها برای سالن سازی سینما استفاده خواهد کرد تا سالن های کوچک که صرفه اقتصادی دارند ایجاد شود که از همین جا می توانیم این توافق را با شورای شهرمشهد نهایی کنیم و ساخت تعدادی سالن در پارک های مشهد را در دستور کار قرار دهیم که این می تواند در شهرهای کوچک تر هم کمک موثری باشد.

 

رییس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال با توجه به رتبه دومی(در دارا بودن تعداد سینما) که مشهد به دست آورد چه امکاناتی برای خراسان رضوی در نظر گرفته‌اید؟ بیان کرد: این امکانات سازمان سینمای کشور است که باعث شده مشهد در رتبه دوم قرار گیرد.

 

حیدریان با بیان اینکه ما سالن سینمایی هویزه را بازسازی و هم تجهیز مجموعه سینمای پردیس را تقبل کردیم، بیان کرد: در تمام کشور با همکاری موسسه سازمان سینمایی است که این سالن ها ساخته می شود؛ مشهد ظرفیت بیشتری دارد همین باعث شده کمک بیشتری جذب کنند.

انتهای پیام/