به گزارش صبح توس؛شورای شهر کاشمر سه شنبه شب در جلسه علنی موضوع ارائه مشوق جهت افزایش درآمد شهرداری را در دستور کار قرار داد.

 

در این جلسه رییس شورای شهر اظهار داشت: شهرداری کاشمر طی لایحه‌ای از شورا خواسته است جهت تشویق شهروندان به پرداخت عوارض، پنج درصد مابه‌التفاوت عوارض دریافتی سال 96 نسبت به سال 95 از محل اعتبارات داخلی شهرداری به عنوان جایزه در نظر گرفته شود.

 

محمد خباززاده ادامه داد: در سال 95 درآمد شهرداری از محل وصول عوارض بالغ بر 12 میلیارد و 324 میلیون ریال بوده است و نرخ رشد پیش‌بینی شده برای سال 96 حدود 20 درصد است که بر اساس پیشنهاد شهرداری می‌توان پنج درصد این مابه‌التفاوت را به عنوان جایزه در نظر گرفت.

 

در ادامه این جلسه یعقوب گل‌محمدی از اعضای شورای شهر اظهار داشت: متاسفانه هنوز پرداخت عوارض برای برخی از شهروندان مورد قبول واقع نشده است و لذا باید مشوق‌هایی برای این کار در نظر گرفت.

 

وی افزود: برای تعیین این جایزه هم می‌توان یک مبلغ مشخصی تعیین کرد و هم می‌توان بر اساس پیشنهاد شهرداری با تخصیص درصدی از عوارض وصولی موافقت کرد به عنوان مثال بهتر است به شهرداری مجوز داده شود که هر چه بیش از یک میلیارد تومان از این محل درآمد داشت پنج درصد آن به عنوان جایزه در نظر گرفته شود.

 

حسن اعمی دیگر عضو شورای شهر کاشمر هم در این رابطه اظهار داشت: دارایی‌های شهرداری در خانه‌های مردم است و هر چه این دارایی‌ها بیشتر در حساب مردم باشد برای شهرداری ضرر و زیان بیشتری دارد.

 

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر سالانه یک میلیارد تومان از درآمد شهرداری وصول نشود و در دست مردم بماند با نرخ سود 18 درصد فقط 180 میلیون تومان ضرری است که از محل سود بانکی آن به شهرداری وارد می‌شود و اگر این درآمدهای وصول نشده به دو میلیارد تومان برسد این ضرر به 360 میلیون تومان در هر سال می‌رسد لذا شایسته است اگر از این دو میلیارد تومان پنج درصد آن را که حدود 100 میلیون تومان می‌شود به عنوان جایزه به خود مردم واگذار کنیم تا انگیزه‌ای برای پرداخت عوارض باشد.

 

در ادامه این جلسه احمد غزنوی خواستار افزایش پیشنهاد شهرداری از پنج درصد به هفت درصد مابه‌التفاوت عوارض وصولی سال 96 به نسبت سال 95 برای ارائه جایزه به مردم شد که با رأی اعضای شورا به تصویب رسید.

 

در بخش دیگری از این جلسه حسن اعمی عضو شورای شهر با انتقاد از اینکه بخش عمده‌ای از مصوبات شورا مربوط به هزینه‌های شهرداری است اظهار داشت: بایدحداقل 30 درصد مصوبات برای کسب درآمد شهرداری باشد نه اینکه شهرداری مانند حاتم طائی فقط تبدیل به محلی برای کمک به این و آن شود بلکه باید برای کسب درآمد شهرداری هم برنامه‌‌ریزی شود.

 

وی تصریح کرد: همچنین از این پس هر برنامه‌ای که قرار است توسط شهرداری اجرا و هزینه شود باید ریز هزینه‌های آن به اطلاع شورای شهر برسد.

 

همچنین در این جلسه خرید 300 بلیط از یک تئاتر به مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان توسط شهرداری کاشمر برای کارکنان شهرداری، کمک مبلغ دو میلیون تومان توسط شهرداری به ساخت فیلم مستند امین‌التجار و کمک 700 هزار تومان به انجمن شعر و ادب برای برگزاری مراسم روز شعر به تصویب رسید.

 

در بخش دیگری از این جلسه محمد صادقی و علی اسماعیل‌پور از اعضای شورا به عنوان نماینده این شورا در کمیسیون ماده 100 و میثم خزاعی به عنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده 77 انتخاب شدند.

 

همچنین علی اسماعیل‌پور به عنوان نماینده شورا در کمیسیون ماده 7 فضای سبز و میثم خزاعی به عنوان نماینده شورا در کمیسیون بدوی بررسی کفالت جهت خدمت سربازی و احمد غزنوی به عنوان نماینده شورای شهر کاشمر در کمیسیون تجدید نظر کفالت انتخاب شدند.

 

انتهای پیام/