به گزارش صبح توس؛ محمدخباززاده سه شنبه شب در جلسه علنی شورای شهر کاشمر اظهار داشت: همه باید دست به دست هم بدهیم و برای آبادانی شهر و خدمت به مردم به یکدیگر کمک کنیم.

 

وی ادامه داد: متأسفانه گاه وقایع داخل شورای شهر به درستی به بیرون و به سطح جامعه منتقل نمی‌شود به عنوان مثال اظهارات یکی از اعضا باعث سوء برداشت بنگاه‌داران شده و احساس کرده بودند که به آن‌ها توهین شده است در صورتی که همه صنوف و همه اقشار جامعه از جمله بنگاه‌داران جزء صنوف خدمتگزار جامعه هستند و شورای شهر هیچ توهینی را به هیچ کدام از اصناف قبول نمی‌کند.

 

رییس شورای شهر کاشمر در توصیه به خبرنگاران گفت: بهتر است اصحاب رسانه به دنبال انعکاس مشکلات واقعی جامعه باشند به عنوان مثال هم اکنون حدود یک ماه است که موضوع معاینه فنی خودروهای گازسوز در کاشمر با مشکل مواجه شده و امکان پذیر نیست و از طرف دیگر خودروهای گازسوز به ویژه تاکسی‌ها به دلیل نداشتن معاینه فنی جریمه می‌شوند.

 

خباززاده همچنین با اشاره به گلایه‌های مالیاتی اصناف خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که لازم است توسط خبرنگاران شهرستان کاشمر پیگیری شود همین است که وضعیت اخذ مالیات در کاشمر را با سایر شهرستان‌های هم سطح مقایسه کنند و ببینند آیا در این شهرستان‌ها هم به اندازه کاشمر از اصناف مالیات گرفته می‌شود.

 

وی افزود: همیشه که نباید به دنبال مطرح کردن اختلاف‌ها و دلخوری‌ها باشیم به خصوص آنکه ما انسان‌های معصومی نیستیم و ممکن است گاهی اوقات حرفی بزنیم که ایرادی هم داشته باشد ولی انتظار ما این است که اصحاب رسانه فضا را تلطیف کنند و اگر در داخل شورا هم التهابی به وجود می‌آید به گونه‌ای منعکس نشود که جامعه را هم ملتهب کند.

 

رییس شورای شهر کاشمر در ادامه با بیان اینکه شورا محل مشورت و تضارب آراء است به لزوم تشکیل کمیسیون‌های شورا اشاره کرد و اظهار داشت: در گذشته به فراخور تصمیم‌گیری‌های اعضای شورا، شورای شهر کاشمر دارای 11 کمیسیون بوده است در صورتی که شورای شهر تهران در دوره قبل شش کمیسیون و در این دوره که تعداد اعضا کاهش داشته است پنج کمیسیون دارد و یا شورای عالی استان‌ها چهار یا پنج و یا شورای استان خراسان رضوی با 28 شهر دارای سه یا چهار کمیسیون است.

 

وی ادامه داد: در قانون تنها دو کمیسیون تخصصی برای شورای شهر پیش‌بینی شده است که عبارت از کمیسیون برنامه و بودجه و عمران شهری و کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی است و برای هر کدام از کمیسیون‌ها باید یک نفر از اعضا با رأی‌گیری به عنوان رییس، یک نفر به عنوان نائب رییس و یک نفر به عنوان منشی انتخاب شود.

 

خباززاده گفت: لذا قانون به خوبی کمیسیون‌ها را سازماندهی کرده‌ است ولی ما کمیسیون‌هایی تشکیل داده بودیم که در برخی از آن‌ها فقط یک فرد عضو شورا تصمیم می‌گرفته است در صورتی که قانون می‌گوید جلسات کمیسیون‌ها با حضور دو سوم اعضای اصلی رسمیت می‌یابد و تصمیم‌ها با رأی اکثریت اعضای حاضر رسمیت دارد.

 

رییس شورای شهر کاشمر تصریح کرد: بر  اساس قانون اعضای اصلی کمیسیون‌ها اعضای شورا هستند در صورتی که ما در گذشته افرادی را از بیرون به عنوان صاحب‌نظر دعوت کرده و به آن‌ها حق رأی هم می‌دادیم در صورتی که اعضای اصلی باید اعضای شورا باشند که در این دو کمیسیون متشکل می‌شوند.

 

وی افزود: البته ما در داخل کمیسیون‌های اصلی می‌توانیم کمیته‌هایی تشکیل دهیم که برای کمیسیون خوراک تهیه کنند و مسائل و درخواست‌ها در این کمیته‌ها بررسی شود چرا که بر اساس قانون بررسی طرح‌ها، پیشنهادها و لوایح واصله و نیز ارائه راهکارهای لازم به منظور افزایش کارآیی و اثربخشی شورا از جمله وظایف کمیسیون‌ها می‌باشد.

 

خباززاده گفت: لازم است برای اصلاح وضعیت موجود و تنظیم آیین‌نامه شورا جلسات فوق‌العاده و یا کمیته‌ای تشکیل شود تا این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: هم اکنون موضوع حمل و نقل از مسائلی است که باید هر چه سریع‌تر تکلیف آن مشخص شود چرا که هم برای نرخ‌های حمل و نقل مراجعات زیادی به شورا وجود دارد و هم چون در آستانه آغاز مدارس هستیم موضوع سرویس‌های مدارس در دستور کار است.

 

در نهایت با پیشنهاد اعضای شورا مقرر شد تا زمان تعیین تکلیف کمیسیون‌های شورا حسن اعمی به عنوان نماینده شورای شهر در جلسات مربوط به حمل و نقل حضور پیدا کند و همچنین کمیته‌ای متشکل از چهار عضو شورا شامل حسن اعمی، احمد غزنوی، یعقوب گل‌محمدی و علی اسماعیل پور برای تنظیم آیین‌نامه داخلی شورا تشکیل شود.

 

انتهای پیام/