به گزارش صبح توس؛ جلسه هماهنگی همایش فیروزه، صنعت و فرهنگ با حضور نمایندگان نیشابور در مجلس شورای اسلامی بعدازظهر سه شنبه21شهریورماه در محل دانشگاه نیشابور برگزار گردید.

حمید گرمابی نماینده نیشابور و فیروزه در این جلسه گفت: پیشنهاد می‌کنم در این همایش، برگزاری سمینار دوم نیز طی ۲ سال آینده اعلام شود تا تحقّق اهداف مورد نظر در همایش، به صورت مستمر پیگیری شده و تجربه‌ی کافی برای برگزاری بین‌المللی آن در آینده به دست آید.

وی ادامه داد: نمایشگاه جانبی همایش را با هدف افزودن بر ارزش افزوده‌ی این سنگ قیمتی نیز جدی بگیریم و نگاهی ویژه به صادرات فیروزه به دست خود نیشابوریان داشته باشیم، فیروزه در شهر خودمان غریب است و به درستی از امکانات آن استفاده نشده است.

گرمابی گفت: همچنین پیشنهاد برگزاری میزگرد‌های آزاد برای استفاده از نظرات افراد مختلف و کارشناسان را دارم.

وی بیان کرد: همان طور که خیام، عطار و امام‌زاده محمد محروق، جاذبه‌ی گردشگری دارند، استخراج، تراش و محصول نهایی سنگ فیروزه هم جاذبه‌ی گردشگری دارد و نباید فرصت را از دست داد.

گرمابی در رابطه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از حضور ایشان استفاده‌های دیگری هم برای این شهر می‌توان کرد، من دعوت‌نامه‌ی حضور وزیر را به ایشان رسانده‌ام و ایشان هم گفته‌اند، قصدشان شرکت در این همایش است.

وی افزود: از همه‌ی برگزار کنندگان همایش تشکر می‌کنم و چون تجربه‌ی برگزاری چنین سمینارهایی را دارم و می‌دانم چقدر این کار علمی و اجرایی، زمان‌بر است، تقاضا دارم همچنان وقت و انرژی بیشتری برای برگزاری آبرومند و مفید آن گذاشته شود.

انتهای پیام/