به گزارش صبح توس؛ نبی‌الله رحمانی ظهر امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: ساماندهی سرویس مدارس شهرستان خلیل‌آباد بسیار حائر اهمیت است.

وی بابیان اینکه به جهت ساماندهی رانندگان سرویس مدارس، 2 پرونده در راهور و اماکن تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: در راهور به لحاظ مهارت راننده و سلامت خودرو و در اماکن به لحاظ اخلاقی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

فرمانده انتظامی خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه رانندگانی باید سرویس مدارس را انجام دهند که ازلحاظ اخلاقی مشکل نداشته باشند و قرار مجرمیت برای شخصی صادر نشده باشد، تصریح کرد: استعلامات لازم از پلیس آگاهی گرفته می‌شود و درصورتی‌که مشکلات ذکرشده را نداشته باشند به آموزش‌وپرورش معرفی می‌شوند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: برای خودروهایی که سرویس مدارس می‌شوند 2 برچسب توسط شهرداری برای شیشه جلو و عقب صادر می‌شود تا سرویس‌های مدارس در سطح شهر شناخته‌شده باشند.

رحمانی از صدور کارت تردد برای رانندگان سرویس‌های مدارس خبر داد و عنوان کرد: رانندگان خودرو حتماً باید این کارت‌ها را در طول خدمات‌دهی به دانش‌آموزان به همراه داشته باشند.

وی بابیان اینکه تنها رانندگان دارای گواهینامه ب 2 می‌توانند سرویس مدارس را قبول کنند، تأکید کرد: گواهینامه ب 1 تنها برای استفاده شخصی از خودروهای شخصی تا مرز 3.5 تن است.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی ترافیکی در سطح مدارس، اظهار کرد: به‌منظور پیشگیری از تخلفات راهنمایی و رانندگی و آشنایی دانش‌آموزان با مقررات راهنمایی و رانندگی این آمادگی راداریم تا با آموزش‌وپرورش همکاری داشته باشیم و در سطح مدارس برای آموزش مسائل ترافیکی حضور پیدا کنیم.

وی ضمن تقدیر از شهرداری و شورا به جهت رنگ‌آمیزی خطوط سطح شهر، بیان کرد: انتظار داریم خط‌کشی خیابان‌ها و رنگ‌آمیزی سرعت‌گیرها تا اول مهر تکمیل شود.

انتهای پیام/