به گزارش صبح توس؛ محمد دهقان در جمع خبرنگاران در خصوص پروژه قطار برقی مشهد- گلبهار- چناران اظهار داشت: چند سالی است که این پروژه شروع شده اما از سرعت لازم برخوردار نیست چراکه منابع کافی در اختیار این پروژه قرار داده نشده است.

 

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 37 کیلومتر از این پروژه آزادسازی و تحصیل حریم شده است؛ پیمانکاران در تسطیح مسیر و اجرای عملیات خاکی فعالیت مناسبی داشته‌اند و بخش مهمی از ابنیه هم ساخته شده است. بااین‌وجود این پروژه نیازمند شارژ مالی ویژه جهت اتمام عملیات خاکی است.

 

وی افزود: این پروژه در سال جاری 30 میلیارد تومان اعتبار دارد که با پیگیری انجام شده و دستور معاونین سازمان برنامه‌وبودجه، این اعتبار صد درصد اختصاص پیدا خواهد کرد.

 

وی بیان داشت: از 90 میلیارد تومانی که سال گذشته به این پروژه اختصاص یافته بود، فقط 10 میلیارد و 800 میلیون تومان آن پرداخت شده که مقرر گردید درصورتی‌که پیمانکاران طلبی داشتند از طریق اسناد خزانه این بدهی تسویه شود.

 

دهقان تأکید کرد: مهم‌ترین اقدامی که در این پروژه بایستی صورت بگیرد موضوع تصویب نهایی فاینانس است که همهٔ مقدمات آن انجام شده و در مرحله نهایی قرار دارد.

 

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گام نهایی این پروژه شروع کار توسط دو شرکت برنده شده در مناقصه پروژه قطار برقی مشهد گلبهار است که با شروع کار توسط این دو شرکت، پروژه با سرعت خوبی جلو خواهد رفت.

 

ظرف چند ماه آتی تحولی در حمل‌ونقل گلبهار صورت می‌گیرد

 

وی با اشاره به نیازهای شهر گلبهار، گفت: مهم‌ترین نیاز نقدی و فوری این شهر بحث تأمین وسایل حمل‌ونقل است که طبق صحبت‌هایی که با وزیر راه و شهرسازی و استاندار خراسان رضوی شده است و در عرصه ملی و استانی هماهنگ شد که ظرف چند ماه آتی تحولی در زمینه تأمین اتوبوس و حمل‌ونقل صورت بگیرد.

 

دهقان در خصوص احداث بیمارستان در شهر جدید گلبهار نیز بیان داشت: راجع به سایر مسائل گلبهار به‌خصوص بیمارستان این شهر نیز با مسئولان کشوری و استانی صحبت شده است که امیدواریم به حل مشکلات مردم کمک کند و مردم با امیدواری بیشتری در این شهر سکونت داشته باشند.

 

احداث آزادراه مشهد- چناران- قوچان گامی مهم در جهت توسعه منطقه است

 

 نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص آزادراه مشهد- چناران- قوچان گفت: پس از چندین سال پیگیری، گام مهمی برای منطقه برداشته شد و عملیات اجرایی آزادراه مشهد- چناران- قوچان با حضور وزیر راه و شهرسازی، قائم‌مقام آستان قدس، استاندار محترم و سایر مسئولین ذی ربط آغاز شد.

 

وی ادامه داد: این پروژه نیازمند 400 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است که 70 درصد آن توسط آستان قدس رضوی و 30 درصد مابقی توسط خود دولت تأمین خواهد شد، و در طول سه سال آیند قرار است به بهره‌برداری برسد.

 

انتهای پیام/