به گزارش خبرنگار صبح توس؛ امروز (21 شهریور) حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی، امام‌جمعه جدید درگز در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: امانت‌داری، انتشار به‌موقع اخبار، دوری از گرایش‌های سیاسی و داشتن صداقت ویژگی یک خبرنگار خوب است.

 

و ی بابیان اینکه خبرسازی سوء به جامعه آسیب می‌زند؛ افزود: خبرنگاران همواره نسبت به اخباری که منتشر می‌کنند دقت کنند؛ چراکه آن‌ها در افکار عمومی بسیار تأثیرگذار هستند و رسالت سنگینی دارند.

 

حجت‌الاسلام ایروانی خاطرنشان کرد: فعالیت خبرنگاران در جامعه اثر سریع و مؤثری دارد؛ بنابراین لازم است خبرنگاران، خیرخواه و با همدلی بین مسئولان و مردم، به دنبال رفع مشکلات موجود اجتماعی، سیاسی و فرهنگی شهرستان باشند.

 

وی ادامه داد: اگر خبری منتشر شود و به اختلافات دامن بزند؛ یک خیانت محسوب می‌شود؛ بنابراین خبرنگاران باید سعی کنند مردم و مسئولین را به‌سوی همدلی و وحدت سوق دهند و در چهارچوب قانون اساسی دلسوزانه حرکت کنند.

 

امام‌جمعه درگز گفت: با توجه به آنکه خبرنگاران چشم بینای جامعه هستند؛ اگر مسائل و مشکلاتی در رابطه با جامعه می‌بینند؛ بهتر است قبل از انعکاس، آن را برای رفع مشکل به مسئول مربوطه اطلاع دهند.

 

در پایان این نشست خبری، هر یک از خبرنگاران به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهاد‌ها خود در حوزه خبری پرداختند.

انتهای پیام/