به گزارش صبح توس؛ حمیده آرش، بانوی کارآفرین شهرستان باخرز و متولد 13۴۴، دارای پنج فرزند و ساکن روستای آبنیه این شهرستان است.

 

وی در گفتگو با خبرنگار ما اینگونه میگوید: از کودکی علاقه فراوانی به کشاورزی داشتم و در سال 75 به عنوان تحصیل گر جهاد کشاورزی شروع به فعالیت کردم و به عنوان رابط جهاد کشاورزی معرفی شدم و اولین کارم را بعد از بازدید از کارهای بانوان نیشابوری و سفری که به انجا داشتم آغاز کردم که در طی سفری که به نیشابور داشتم از نزدیک با این طرحها آشنا شدم.

 

وی افزود: اولین طرح را با 1۲۰۰ جوجه مرغ و توزیع در بین بانوان روستا آغاز کردم که با استقبال بسیار خوبی هم روبرو شد. در سال دوم نیز طرح مرغ های گوشتی را کار کردم ودر طی  دو مرحله و هر بار تعداد دو هزار مرغ گوشتی را از طرف جهاد وارد روستا کردم که توزیع و مدیریت شد.

 

این تسهیلگر نمونه زن روستایی با اشاره به موفقیتهایی که به دست آورده است اظهار داشت: موفقیتهایی که در طول این مدت داشتم باعث شد که جوایز و لوح تقدیرهای بسیاری را دریافت نمایم از جمله اینکه از طرف جهاد کشاورزی استان کود کمپوست را به عنوان جایزه به من اهدا کردند.

 

وی اضافه کرد: این طرح را به علت دقت و تجربه ای که نیاز داشت فقط من توانستم اجرا کنم و سایر خانمها از عهده سختی کار برنیامدند و در حال اجرای طرح کمپوست از سال 89 هستم. طرح بعدی که اجرا کردم قارچ بود که با یاری خداوند، همه این طرحها موفق بود و از این بابت خوشحالم.

 

این بانوی کارآفرین شهرستان باخرز، مشکلات و موانع موجود بر سر راه خود را یکی از دلایل موفقیتش عنوان کرد و ادامه داد: هرکاری مشکلاتی نیز دارد از جمله تهیه واکسن و خوراک مورد نیاز  برای جوجه ها برایمان بسیار سخت بود و همین سختی ها باعث شد که اراده ام برای رسیدن به هدف قوی تر شود و موفق تر عمل کنم. در هرحال از درآمد کارم راضی هستم و تقریبا هر ۴5 روز بیش از دو میلیون درآمد دارم.

 

آرش، راز موفقیت خود را علاقه و پشتکارش عنوان کرد و گفت: راز موفقیتم علاقه و انگیزه ای بود که داشتم وهدفم از این کار تنها کسب درامد نبود بلکه ایجاد اشتغال برای خانمها بود و از این طریق بسیاری از خانواده ها علاوه بر فروش، مصرف گوشت خانواده شان را نیز تامین می کردند. در واقع باید اقتصاد مقاومتی را اول از خانه های خودمان شروع کنیم تا بتوانیم آن را در سطح جامعه اجرایی کنیم.

 

انتهای پیام/