لطف الله فروزنده معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در دولت نهم در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به تأکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب نسبت به توجه به پیشرفت ها و توسعه نیروی انسانی اظهار کرد: اصولا نیروی انسانی محور هر سازمانی محسوب می شود و توسعه پایدار در سایه نیروی انسانی متعهد، باانگیزه و توانمند است.

 

وی افزود: نکته مهم این است که یکی از وظایف همه مسئولان این است که کادرسازی و بسترسازی برای روی کار آمدن همه نیروهای جوان داشته باشند.

 

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت نهم گفت: علاوه بر پرورش نیروی جوان باید این نیرو را در موقعیت کار قرار دهند چراکه اگر موقعیت داده نشود و اعتماد لازم صورت نگیرد نیروی جوان مستعد رشد نمی کند.

 

وی افزود: یکی از مواردی که هر دستگاهی را می تواند طراوت دهد و بهره وری و اثربخشی بالایی بخشد، جوان گرایی است و وجود نیروهای جوان در کنار نیروهای مجرب با استفاده از تجارب موجب سرعت بخشیدن به پیشرفت کشور می شود.

 

فروزنده تصریح کرد: باتوجه به انگیزه و خلاقیت جوانان می تواند کار بهتر پیگیری شود و اصلا مهم ترین وظیفه در دستکاه اجرایی تربیت نیروی انسانی است.

 

وی افزود: آنچه که در مسیر انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم این است که هر کجا به جوانان مؤمن، متعهد و متخصص که امروز فراوان در کشور هستند، اعتماد شد اثربخشی و کارآمدی بالا رفت.

 

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت نهم بیان کرد: یکی از دلایلی که امروز در بخش های مختلف دولت علی‌الخصوص در بخش اقتصادی عدم کارآمدی را شاهد هستیم به دلیل استفاده نکردن از نیروی جوان و کارآمد است.

 

وی با اشاره به اینکه در دستور کار قرار دادن تقویت و توسعه نیروی انسانی جوان در دولت امروز ضروری است افزود: نگاه دولت بر پرورش نیروی انسانی نیست و متأسفانه مدیران دهه 70 و جریان کارگزاران امروز هم در بدنه دولت غلبه دارند.

 

فروزنده گفت: هر چند که دولت تغییراتی داشت اما به سمت جوان گرایی گام برنداشته است بلکه مدیران سنوات گذشته مجددا در مسئولیت های دولت قرار گرفتند.

 

وی افزود: واقعیت این است که اگر دولت نگاه جوان گرایی نداشته باشد و ظرفیت توانمندسازی جوانان را فراهم نکند نمی تواند در انجام و تحقق اهدافش موفق باشد.

 

انتهای پیام/