به گزارش صبح توس؛ مجید نصراله زاده در حاشیه همایش طرح سه شنبه های بدون خودرو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حفظ محیط زیست و سلامتی افراد یکی از مهم ترین اهداف برگزاری این طرح است اظهار داشت:این طرح  با هدف ترغیب استفاده از دوچرخه و کنار گذاشتن خودروهای شخصی در موارد غیر ضرور اجرا می شود.

 

وی در ادامه با اشاره به معضل ترافیک و تردد خودروهای تک سرنشین در سطح شهر ایجاد شده در هسته مرکزی ادامه داد: اجرای این طرح علاوه بر تاثیر بر سلامت مردم نقش به سزایی در کاهش ترافیک داشته و می تواند در آینده با همگانی شدن به کاهش معضل ترافیک کمک کند.

 

نصراله زاده با بیان اینکه اجرای این طرح با همکاری گروه دوچرخه سواری ولایت کانون بسیج ورزشکاران و نیروی انتظامی برگزار شده است تصریح کرد: برای فراگیر شدن این طرح نیازمند حضور با قوت دستگاههای مرتبط هستیم.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار همچنین با بیان اینکه انجام این اینگونه برنامه ها می تواند اثرات تربیتی برای کودکان داشته باشد ادامه داد: این برنامه های می تواند الگوی تربیتی عملی برای کودکان باشد تا از کودکی با ورزش آشنا شده و رفتارهای اجتماعی منایسب را بیاموزند.

 

نصراله زاده ادامه داد: این طرح سه شنبه بدون خودرو این هفته از میدان حاج ملاهادی با حضور 45رکاب زن آغاز و تا مقابل ستاد فرماندهی ادامه پیدا کرد.

 

در پایان نیز به 20نفر از افراد شرکت کننده به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

 

انتهای پیام/