به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولین محلی و  مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و خانواده‌های بهورزان شهرستان رشتخوار همایش تجلیل از بهورزان در رشتخوار  در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

خالقداد عرب فرماندار شهرستان رشتخوار در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر از زحمات بهورزان در این شهرستان، گفت: بهورزان به‌عنوان طلایه‌دار عرصه سلامت در روستاها خدمت‌رسانی می‌کنند.


وی با اشاره به اینکه بهورز بهترین دوست مردم در روستا جهت ارتقا و افزایش سطح سلامت روستائیان است، یادآور شد: رسالت بهورز رسالتی مهم و مسئولیتی بسیار سنگین در روستا است.


در ادامه دکتر محمد حسن درخشان، مسئول مراکز خدمات بهداشتی در استان نیز ضمن گرامیداشت روز بهورز و تقدیر از زحمتکشان در این عرصه، گفت: بهورزان دانش‌آموخته‌ترین افراد در روستا در حوزه سلامت و محقق کننده ترین شخص در جهت پیشبرد برنامه‌های بهداشتی در سطح روستاها هستند.


وی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت یکی از مهم‌ترین طرح‌های صورت گرفته در حوزه بهداشت کشور بوده است، افزود:  طرح تحول سلامت به‌عنوان انقلابی در حوزه سلامت کشور شناخته می‌شود.


درخشان در ادامه با اشاره به ۲۴۷ پروژه فعال مرکز بهداشتی درمانی در استان سهم شهرستان رشتخوار از این پروژه‌ها را بیش از ۱۷ پروژه عنوان کرد و تصریح داشت: شهرستان رشتخوار هم‌اکنون در زمینه آموزش بهورزان بیش از ۱۳بهورز در حال آموزش دارد، که به‌زودی این نیروهای بومی در شهرستان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.


وی با تأکید بر تلاش هر چه بیشتر جهت تکمیل شدن پرونده‌های سلامت در کشور نیز، گفت: تلاش ما این است که هر ایرانی یک پرونده سلامت داشته باشد، تا در هر جای دنیا اطلاعات پزشکی‌اش لازم بود در دسترس باشد.


در پایان این مراسم از ۴ بهورز نمونه در سطح شهرستان رشتخوار نیز تقدیر شد.

انتهای پیام/