به گزارش صبح توس؛ هاجر چنارانی امروز در جمع خبرنگاران گفت: سه سال پیش شخصی دلسوز به نام  فرنام به کمیسیون مذکور در خصوص تخریب مناطق طبیعی گردشگری نیشابور به ویژه منطقه هدف گردشگری بوژان شکایت می‌کند که پیگیری‌ها نتیجه می‌دهد و نمایندگان فردوس، تبریز و اصفهان که عضو کمیسیون اصل 90 هستند در محل مورد نظر حضور یافتند.

 

وی ادامه داد: تخریب، بسیار عمیق بود و عمق فاجعه درک شده و در عین حال از اماکن گردشگری خیام، عطار، آرامگاه مشاهیر و موزه صحرایی شادیاخ بازدید انجام شد و برای حل مشکل تخریب‌ها، تقویت بودجه پایگاه منطقه تاریخی و در مجموع توسعه گردشگری نیشابور مقرر شد در بازگشت به تهران، نامه مشترکی تهیه و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارسال تا مسائل ترتیب اثر داده شود.

 

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس از حضور محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در آینده‌ای نزدیک به نیشابور خبر داد و خاطرنشان کرد: به حتم دستاوردهای این سفر برای نیشابور و تقویت بودجه پروژه‌های ملی تاثیرگذار خواهد بود.

 

چنارانی در پایان ابراز داشت: بهترین امکان فعلی تقویت نقش پژوهشی دانشگاه نیشابور در کاوش علمی باستان‌شناسی مناطق تاریخی نیشابور است.

انتهای پیام/