به گزارش خبرنگار صبح توس؛ دانشجویان جوان دانشگاه‌های سرخس و مشهد با هدف کمک به مردم مناطق محروم، راهی این مناطق می‌شوند و بدون هیچ چشم‌داشتی، دست به اقدامات فرهنگی و عمرانی می‌زنند.

 

بسیجیان دانشجو با نگاه خدمت‌رسانی، حسینی وار به سمت روستاهای دورافتاده و محروم سرخس، همان‌جایی که نه وسیله نقلیه‌ای می‌گذرد و نه خبری از هیاهوی زندگی شهری است، حرکت می‌کنند.

 

سفارتی برای کار و تلاشی جهادی و مخلصانه

تنها هیاهوی موجود در این مناطق، بازی کودکان معصوم و بی‌آلایش در کوچه‌پس‌کوچه‌های روستاها است؛ همان‌جا که جاده‌های خاکی با دیوارهای کاه‌گلی خانه‌ها هم‌رنگ هستند؛ آنجا که مردم روستاها خاکی برخورد می‌کنند و تو باید خاکی‌تر از همیشه بساط سفارت خودت را به پا کنی؛ سفارتی برای کار و تلاشی جهادی و مخلصانه.

 

به گفته رهبر معظم انقلاب خدمت‌رسانی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین کارهای جهادی است که از برکات این خدمت‌رسانی این است که میلیون‌ها نفر به‌طور مستقیم از این خدمت‌رسانی استفاده می‌کنند.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سرخس در گفتگو با خبرنگار صبح توس، اظهار کرد: در تابستان امسال، گروه جهادی شهید دکتر مصطفی چمران بسیج دانشجویی شهرستان سرخس در روستای قوش عظیم در حوزه عمرانی، برادران به ساخت مسجد پرداختند و در حوزه فرهنگی نیز خواهران در موضوعات بهداشت، ازدواج، آموزش قرآن، قالی‌بافی و سبک زندگی مشغول شدند.

 

استقرار قرارگاه جهادی و محرومیت‌زدایی سید الشهداء در سرخس

مصطفی ربانی تصریح کرد: در اقدامی جهادی دیگر قرارگاه جهادی و محرومیت‌زدایی سید الشهداء، متشکل از خواهران بسیجی دانشگاه‌های مشهد با محوریت موضوعات فرهنگی، آموزشی و رفع آسیب‌های اجتماعی از ۴ تا ۱۶ شهریورماه در روستاهای حسن‌آباد (گروه جهادی الزهرا سلام‌الله) و روستای کندکلی (گروه جهادی امام رضا علیه‌السلام) برای دختران و زنان همه گروه‌های سنی و پسران خردسال کلاس‌های آموزش قرآن، همسرداری، طب سنتی، احکام و عقاید، مهدکودک، خیاطی، خوشنویسی، مشاوره ازدواج، نمد دوزی، پنبه‌دوزی، شبه قالی برگزار کردند.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین گروه جهادی رهروان ولایت که شامل دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های علمی کاربردی مشهد هستند از ۱۱ شهریور به مدت ۱۰ روز در منطقه بزنگان مستقر و در بخش خواهران به فعالیت‌های فرهنگی در روستاهای بزنگان، کلاته عوض، آبدراز و در بخش برادران نیز به فعالیت‌های عمرانی ازجمله ساخت مسجد روستای زالوغال مشغول هستند.

 

نوروز ۹۷؛ شروع پروژه‌های عام‌المنفعه بسیج دانشجویی در مناطق محروم سرخس

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سرخس به اقدامات عام‌المنفعه بسیج دانشجویی این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: با کمک‌های مادی و معنوی دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های سرخس و خیرین شهرستان بیش از پنجاه بسته لوازم‌التحریر به مبلغ هر بسته ۳۰ هزار تومان آماده شده که ان شا الله تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید بین دانش آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

 

ربانی اظهار داشت: در ایام عید امسال تلاش داریم پروژه‌های عام‌المنفعه را در روستاها و مناطق محروم این شهرستان شروع کنیم.

 

وی تصریح کرد: آنچه در همه روستاها بین مردم مناطق محروم مشترک بود، این است که آن‌ها از بی‌عدالتی گله‌مند هستند و مطالبه جدی بسیج دانشجویی شهرستان سرخس از همه مسئولان استان خراسان رضوی و مسئولان شهرستان سرخس، تلاش مضاعف و جذب و تخصیص اعتبارات بیشتر برای رفع کامل محرومیت‌ها در روستاهای سرخس است.

 

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سرخس تأکید کرد: در این راستا بسیجیان دانشگاه‌های شهرستان تا رفع کامل محرومیت‌ها از این مناطق محروم لحظه‌ای را غافل نمی‌شوند و آرزوی ما این است که در هر محله شهرستان سرخس یک گروه جهادی متشکل از خواهران و برادران مؤمن، متخصص و متعهد انقلابی شکل بگیرد.

انتهای پیام/