به گزارش صبح توس؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در این مراسم گفت: با توجه به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام جشنهای روز ملی سینما از این خطه کلید زده شد.
سید سعید سرابی افزود: مشهدالرضا بهاری است در سینمای ایران و در پایتخت فرهنگی جهان اسلام گامهای رو به جلویی برای اعتلای سینمای خراسان برداشته شده است.
وی استقبال تماشاچیان را از اکران فیلم‌ها در سالن‌های سینمای خراسان رضوی، برگزای فاخر جشنواره های سینمایی و جشنواره فیلم فجر و حضور موفق سینماگران جوان در مجامعه ملی و بین المللی از شاخصهای برجستگیهای سینمای این خطه بیان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد با همدلی و تعامل بین بخشهای مختلف حاکمیتی، مدیریت شهری و سایر بخشهای مدیریتی در جهت خدمتگذاری به سینماگران مسیر رو به پیشرفت استوارتر از همیشه ادامه یابد.
همچنین در این مراسم 'نشان مشهد 2017' به سعید سهیلی کارگردان خراسانی سینما، محمدرضا صباغ فیلمساز خراسانی، امیرحسین صفرلی فعال خراسانی در عرصه هنر سینما و احمدرضا درویش کارگردان و پیشکسوت مشهدی سینمای ایران اعطا شد. در این مراسم از فیلمسازان برتر خراسانی نیز تقدیر شد.منبع؛ ایرنا