به گزارش صبح توس؛ همایش سالمندی، سرزندگی، نشاط اجتماعی به همت بنیاد فرزانگان شهرستان و با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و سالمندان مراکز بهشت پدران و مادران گلبهار، توحید سبحان گلمکان، سالمندان روستای ملی و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) در محل رستوران چشمه دریاچه مصنوعی گلبهار برگزار شد.

 

فاطمه آزاد در این همایش اظهار داشت: بنیاد فرزانگان چناران در اوایل مردادماه امسال به جهت تقویت بنیه نشاط سالمندان و بازنشستگان در شهرستان چناران آغاز به کار کرد.

 

رئیس اداره بهزیستی چناران افزود: با توجه به رشد جمعیت سالمندی، نیاز است برنامه‌ریزی، مدیریت و هماهنگی بیشتری برای پر کردن اوقات فراغت و ارتقای سلامت جسمی، اجتماعی و عاطفی آن‌ها در جامعه ایجاد شود و به همین علت بنیاد فرزانگان در شهرستان چناران تأسیس شده است تا به اقشار سالمندان شهرستان خدمات ارائه کند.

 

وی ادامه داد: با مشارکت ادارات مرتبط با امور سالمندی، شورای سالمندان شهرستان چناران فعال شده است که هماهنگی و برنامه‌هایی را با حضور اعضاء خواهیم داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: این همایش اولین فعالیت بنیاد فرزانگان است و این برنامه‌ها ادامه خواهد داشت که توقع داریم مسئولان و اقشار جامعه نسبت به مسئله سالمندی حساس شوند و فرهنگ‌سازی لازم صورت گیرد.

 

رئیس اداره بهزیستی چناران در پایان گفت: از سن به‌عنوان معیاری برای سنجش سالمندی یاد می‌شود و گفته می‌شود سن 60 سال سن سالمندی است اما معیار دیگری نیز وجود دارد و آن معیار نشاط است.

 

آزاد عنوان داشت: افرادی در جامعه ما وجود دارند که از سن پایین‌تری دارند اما به دلیل نداشتن نشاط در زندگی، استقلال نداشته و وابسته به اطرافیان هستند و قادر به ادامه زندگی به‌صورت هدفمند نیستند.

 

وی همچنین بیان داشت: هر چه معیار نشاط در جوامع بالاتر باشد، معیار سن سالمندی هم به همان نسبت بالاتر در نظر گرفته می‌شود.

 

انتهای پیام/