به گزارش صبح توس؛ دکتر رسول افتخاری گل در همایش سالمندی، سرزندگی، نشاط اجتماعی که در محل دریاچه مصنوعی گلبهار برگزار شد با اشاره به برنامه‌های ملی طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت اظهار داشت: آموزش تغذیه و ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های مختلف، غربالگری بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، ارزیابی خطر بیماری‌های قلبی عروقی، تشخیص زودرس سرطان‌های شایع و ... نمونه‌هایی از خدمات نوین سلامت سالمندان است که به‌صورت رایگان در مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت ارائه می‌شود.

 

معاون بهداشتی شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان چناران بر لزوم مشارکت همه دستگاه‌ها در حمایت از سالمندان تأکید کرد و گفت: آحاد جامعه باید در برنامه‌های سلامت و استفاده از خدمات نوین سلامت سالمندان مشارکت کنند.

 

همچنین در ادامه مراسم، صادقی، مدرس یوگا با اشاره به اهمیت ورزش و تمرینات یوگا اظهار داشت: ابعاد انسان از نظر ذهنی، جسمی، روحی و معنوی باید با هم هماهنگ و همسو باشند تا انسان در صلح بسر ببرد و اگر یکی از این ابعاد ناهماهنگ باشد مشکلاتی را برای فرد در برخورد با خود و دیگران ایجاد می‌شود.

 

وی با بیان اینکه جسم انسان تابع ذهن و فکر او است، افزود: متاسفانه بیشتر اوقات ذهن و عمر ما در زمان گذشته یا آینده سپری می‌شود نه در زمان حال، اما می‌توان با بکارگیری و آموزش مهارتهایی، کنترل بیشتری بر ذهن خود داشته باشیم که ازجمله آن مهارتها، لبخند، اجرای صحیح تنفس، حرکات ورزشی، بخشش، و ... است.

 

از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مراسم مولودی‌خوانی، اجرای هنرمندان دف‌نواز دالاهو، اجرای حرکات ورزشی ویژه سالمندان و ... بود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/