به گزارش صبح توس؛ 

مسئولان سیاسی و اقتصادی سفارت هندوستان طی سفر یک روزه ای به نیشابور با مقامات محلی شهرستان نیشابور دیدار و رایزنی کردند.

این سفر که صبح روز یکشنبه19شهریورماه صورت گرفت ابتدا با حضور در سالن جلسات شهرداری آغاز گردید که در این جلسه با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای شهر برگزار شد بر مناسبات دو جانبه در خصوص گسترش روابط گردشگری و اقتصادی بحث و تبادل نظر شد.

از دیگر نکات این جلسه خواهرخواندگی نیشابور با شهر ولکنور و بلنوهند کشور هندوستان بود.

در ادامه این سفر مسئولان سیاسی سفارت هندوستان به بازدید از امکانات بهداشتی و درمانی شهرستان پرداختند.

عظیمی نژاد رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این دیدار ضمن برشمردن ظرفیت های بالقوه نیشابور تصریح کرد: نیشابور شهری فرهنگی است و قدمت زیادی دارد و لذا با توجه به مسافت اندک با شهر زیارتی مشهد و نیز به دلیل جاذبه توریستی این شهر که شامل آرامگاه خیام، عطار و ... می باشد مورد استقبال بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است، لذا نیازمند ارائه خدمات و مراقبت های پزشکی هرچه بیشتر برای افراد است.

لازم به ذکر است در این سفر یک روزه آقای هریش کومار(مسئول اقتصادی و دبیر اول سفارت هند در ایران)، آقای سوئل کومارسود(معاون کنسول  هند در زاهدان)، آقای بهات گوات سینگ نگی(معاون کنسول هند) به نیشابور سفر کردند که بی شک ثمرات خوبی را برای شهرستان در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/