جواد علما مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در گفتگو با به صبح توس؛ اظهار کرد: در شب عید غدیر در منطقه کوهسرخ مراسم ازدواج آسان و حلال 14 زوج با حضور بیش از دو هزار نفر و با همراهی خانواده شهدای مدافع حرم و سادات منطقه برگزار شد.

 

وی با اشاره به اجرای برنامه عقد اخوت برای حضار افزود: وسیله عمومی برای عروس و دامادها مهیا و در ادامه با شهدای گمنام تجدید میثاق شد.

 

مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: نباید مجالس شادی آغشته به گناه و مظاهر گناه شود لذا در همین راستا ترویج فرهنگ ازدواج آسان و حلال در دستور کار قرار گرفته شده است.

 

وی افزود: در این برنامه طنز، شادی و محتوای آموزشی گنجانده شده و حضور خانواده شهدا و تمثال مبارک شهدا موجب برکت و طیب شدن شروع زندگی این زوج های جوان شد.

 

علما با بیان اینکه آرامش و شادی ها امروز همگی مدیون فداکاری های شهدا است، تصریح کرد: جمع آوری هدایای نقدی و همراهی در سومین برنامه ازدواج آسان و حلال با استقبال و کمک رسانی مردمی بوده است.

 

وی افزود: دو تجربه موفق گذشته با این موضوع در گلزار شهدای بهشت رضا(ع) بود که در این دوره تعدا زوج های جوان 14 برابر شده و جمعیت بالایی از این برنامه استقبال کردند.

 

مدیر فرهنگی بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شهرستان های مختلف به دنبال اجرای این دست از برنامه ها به منظور ترویج مدل خاص برای برگزاری برنامه های شاد و مذهبی هستند که نیاز به حمایت های بیشتر دستگاه های فرهنگی دارد.

 

انتهای پیام/