به گزارش صبح توس؛ علی‌اصغر پاکروان در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای سال جاری با جابجایی و کف شکنی دو حلقه چاه در شهر کاشمر دبی استحصالی پنجاه لیتر در ثانیه افزایش یافت و در سال آتی مشکلی در تأمین آب شرب شهر کاشمر وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: اصلاح یک هزار و 700 متر شبکه از محل اعتبارات تبصره 3 و منابع داخلی، رفع هزار و 150 مورد اتفاقات آب، واگذاری 600 رشته انشعاب جدید و بازسازی 350 رشته انشعاب فرسوده ازجمله اقدامات انجام‌شده در راستای جلوگیری و کاهش پرت آب از ابتدای امسال است.

 

مدیر آب و فاضلاب شهر کاشمر با اشاره به این نکته که خوشبختانه با اقدامات و فعالیت‌های انجام‌شده در امر بازسازی، کف شکنی چاه‌ها و وارد مدار کردن چاه‌های جدید باوجود افت سفره‌های زیرزمینی مشکلی در تأمین آب شرب شهر کاشمر به وجود نیامده است، ادامه داد: مردم کاشمر و ریوش درزمینهٔ آب شرب با کمترین مشکل مواجه بودند.

 

پاکروان افزود: باهدف ارتقای سطح کمی و کیفی آب شرب در دو شهر کاشمر و ریوش سیستم تله‌متری طی سال‌های اخیر ارتقاء و اجرا شده است.

 

مدیر آب و فاضلاب شهر کاشمر خاطرنشان کرد: به‌منظور اجرای تصفیه‌خانه شهر ریوش 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات تنش‌های آبی شرکت آبفای خراسان رضوی اختصاص‌یافته که با تعیین پیمانکار تا پایان سال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از 30 درصد شبکه‌های آب شرب شهر کاشمر و ریوش فرسوده است، گفت: به‌منظور اصلاح و بازسازی شبکه آب شرب شهری در یک دوره پنج‌ساله نیازمند 75 میلیارد ریال اعتبار دولتی هستیم.

 

پاکروان ضمن بیان این نکته که پروژه آب‌رسانی ریوش تا پایان سال تکمیل و مردم از مزایای آن بهره‌مند‌ می‌شوند، تصریح کرد: با توجه به اینکه ایران در ناحیه خشک کره زمین واقع‌شده و در حال حاضر با کمبود آب مواجه هستیم ضروری است به‌منظور جلوگیری از چالش‌های جدی در خصوص تأمین آب شرب، رعایت صرفه‌جویی و استفاده بهینه از آب شرب مدنظر مردم قرار گیرد تا در آینده با مشکلی در این حوزه مواجه نشویم.

 

انتهای پیام/