به گزارش صبح توس؛

آیت‌الله نجم الدین طبسی از اساتید حوزه علمیه قم ظهر امروز در مراسم نخستین مجمع شاگردان آیت‌الله محمد محدثی اظهار کرد: اکنون که همه فشارها علیه اسلام واسلام ناب محمدی توسط مستکبرین بوسیله تبلیغ از شبکه‌های ماهواره ای وفضای مجازی انجام می‌شود بحمدالله با علمای اسلام همچون آیت‌الله محدثی و تلاش آنان اسلام و تعالیم انسان ساز او هرروز جلوه‌ای دیگر دارد.

 

این استاد حوزه با اشاره به این نکته که دشمنان اسلام و به‌ویژه مستکبرین عالم درایجاد اختلاف بین مسلمانان تلاش می‌کنند و کارشان تاسیس دین است، ادامه داد: اینها با ایجاد اختلاف و دو دستگی به دنبال تامین منافع خود، غارت، چپاول ثروت و پول دنیای اسلام هستند.

 

 وی افزود: شخصیتی چون حاج اقای محدثی مایه خیرات و برکات برای شهرستان، حوزه‌های علمیه و کشور هستند.

 

آیت الله طبسی ضمن اشاره به این نکته که آیت‌الله محدثی حامی و مروج مکتب انسان‌ساز اهل بیت عصمت و طهارت هستند، ابراز داشت: ایشان با تدبیر و سیاست در منطقه تلفیقی تشیع و تسنن محور وحدت هستند.

 

وی تصریحکرد: باید دین و مذهب را تبلیغ کرد اما نباید این تبلیغ توهینی به دیگر مذاهب باشد، کاری که آیت‌الله محدثی در طول عمر با برکتش در این نقطه از کشور انجام داد.

 

آیت الله محدثی بستر نظم، امنیت و وحدت مثال‌زدنی در شهرستان تایباد

همچنین در  ادامه تین مجمع رئیس پلیس امنیت اخلاقی نیروی انتظامی کشور بیان کرد: آیت‌الله محدثی عالمی عامل، استاد اخلاق، مدرس معلم هستند که به مهر شاگردی آیت الله محدثی بر پیشانی خود افتخار می کنم.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین غلام‌حیدر حیدری از شارگردان و طلاب حاج اقای محدثی افزود: بستر نظم، امنیت و وحدت مثال‌زدنی در شهرستان تایباد با حضور پرخیر و برکت حاج آقای محدثی شکل گرفته است.

 

وی عنوان کرد: وحدت مثال‌زدنی بین شیعه و سنی شهرستان تایباد مرهون تلاش‌های آیت‌الله محدثی است.

 

تربیت 400 طلبه فاضل

 در ادامه این مراسم مدیر حوزه علمیه و امام جمعه موقت تایباد در مورد این عالم فرزانه گفت: سخنی نشنیدم از ایشان که خود عامل آن نباشند قناعت کم نظیر همیشه برای بنده عبرت و مورد تمجید بوده است.

 

حجت‌الاسلام مرتضی محدثی عنوان کرد: هیچ‌گاه ندیدم ایشان هوسی برای وسایل و امکانات دنیوی داشته باشند و همیشه زهد و ساده‌زیستی در زندگی شخصی و اجتماعی وی حاکم بوده است.

 

مدیر حوزه علمیه شهرستان تایباد اظهار داشت: در زندگی اجتماعی در کنار برادران اهل سنت، همیشه انس، الفت، شفقت و برادری که مطابق سنت اهل بیت(ع) است از ایشان مشاهده شده و این مهم حتی در زندگی خصوصی ایشان کاملا مشهود و ملموس بوده است.

 

محدثی عنوان کرد: تاسیس حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) در سال 1363  نمونه‌ای از خدمات ارزشمند وی به مکتب اهل البیت(ع) بوده که در سنوات گذشته صدها طلبه ی فاضل و دانشمند از این حوزه فارغ‌التحصیل شده و این فضلاء یا در مشهد و قم ادامه تحصیل می‌دهند  و یا به امر مهم تبلیغ و نشر معارف اسلامی مشغول هستند.

 

امام جمعه موقت شهرستان تایباد افزود: بیش از 400 طلبه فاضل نیز در نهادهای انقلابی، کرسی تدریس دانشگاه، تدریس در آموزش و پرورش، قضاوت و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در سرتاسر کشور منشاء خدمات دینی این حوزه علمیه هستند.

 

مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق عنوان کرد: هم اکنون حدود 250 نفرطلبه در مدرسه علمیه امام صادق(ع) مشغول تحصیل در سطح مقدمات و عالی(کفایتین) هستند.

 

محدثی افزود: مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س)نیز در سال 1374 تاسیس و مبلغین بسیاری از این حوزه در شهرستان‌های تایباد و باخرز مشغول تبلیغ معارف اسلامی و قرآنی هستند.

 

وی عنوان کرد: امروزه اکثر قریب به اتفاق مبلغین و روحانیون روستاها و شهرهای باخرز و تایباد و برخی شهرستان‌ها از فضلای این مدرسه هستند که این هم از اخلاص بزرگ مردی چون آیت‌الله محدثی بوده است که این مدرسه‌ی پربرکت را تاسیس نموده‌اند.

 

اشاعه‌ی سیره و منش ائمه معصومین(ع)

فرماندار شهرستان تایباد هم با تمجید از خدمات این عالم اندیشمند گفت: آیت‌الله محدثی در نیم قرن مجاهدت خالصانه‌ی خویش، با جوهر خلوص، قلم تدبیر، اکسیر تعامل و عزمی جزم، در اعتلا و تداوم معارف دین مبین اسلام و اشاعه‌ی سیره و منش ائمه معصومین کوشیده و با تعامل شایسته با خادمان ملت دربرداشتن نقاب محرومیت از چهره شهرستان گام‌هایی بی‌بدیل  برداشته‌اند.

 

 حسین شرافتی افزود: ایشان فردی آگاه به مسائل زمان و مدیری توانمند در لحظه‌های حساس و پرفراز و نشیب دوران انقلاب و بازوی توانمند پرسنل نظامی و انتظامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان بوده و در مدت نیم قرن تلاش توام با صبر و استقامت، نقش برجسته و بی‌بدیلی در پیشرفت مادی و معنوی شهرستان ایفا نموده‌اند.

 

وی عنوان کرد: برای جمهوری اسلامی ایران وجود چنین عالمان فرهیخته‌ای که در مکتب خاندان عصمت و طهارت پرورش یافته‌اند و با کمال اخلاص و در نهایت صداقت، عمر خویش را وقف نظام و انقلاب اسلامی نموده است موجب افتخار است و بی‌شک استفاده از گنجینه‌ی پربهاء علم و تجارب حضرت آیت‌الله محدثی در آینده نیز برای روحانیون و طلاب دیار تایباد میسر و مغتنم خواهد بود.

انتهای پیام/