به گزارش خبرنگار صبح توس؛ ظهر امروز علیرضا سازگار ضمن بازدید از مراسم بازسازی واقعه غدیر خم در محل پادگان قدس کاشمر در جمع عوامل اجرایی و بازیگران اظهار داشت: طبق فرمایش پیامبر اکرم (ص) عید غدیر بزرگترین عید مسلمانان تا روز قیامت است.

 

فرمانده ناحیه سپاه کاشمر گفت: حدود دو ماه است که تمامی دست‌اندرکاران نمایش میدانی «صحاب» مشغول این برنامه مهم هستند تا بعداظهر همین روز همزمان با عید غدیر، برای اولین بار در شهرستان برگزار شود.

 

وی افزود: امیدواریم این نمایش با توجه به تمریناتی که انجام شده به نحو احسن برگزار شود تا سالهای دیگر هم امتداد پیدا کند و بتوانیم نمایش‌های بهتری حتی فراتر از سطح استان انجام دهیم چرا که این قابلیت و ظرفیت در شهرستان کاشمر و هنرمندان این منطقه وجود دارد و به امید خدا این نمایش در سطح بسیار خوبی برگزار خواهد شد.

 

سازگار با اشاره به اهمیت مبحث ولایت ابراز کرد: به فرمودۀ پیامبر اکرم(ص) اگر ایمان تمام مخلوقات خداوند اعم از جن و انس و فرشتگان را در یک کفه ترازو بگذارند و ایمان حضرت امیرالمؤمنین(ع) را در کفه دیگر ترازو قرار دهند، ایمان حضرت علی(ع) تا قیامت بر ایمان بقیه مخلوقات رجحان و برتری دارد.

 

وی با بیان اینکه یک عمل حضرت علی(ع) در جنگ خندق از عبادت جن و انس بهتر است ادامه داد: سفارش اکید حضرت محمد(ص) در خطبه غدیر است موضوع مهم جانشینی و امامت بلافصل حضرت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب(ع) را حاضرین به غائبین برسانند و این واقعه مهم و تاریخی در قدیمی‌ترین کتب اهل سنت هم مستند شده و رویدادی غیر قابل انکار است.

 

فرمانده سپاه کاشمر ابراز داشت: ما قصد داریم با بازسازی واقعه غدیر خم جوانانمان ملموس‌تر و بهتر این مهم را درک کنند که با همکاری شما به نحو احسن برگزار می‌شود.

 

وی یادآور شد: همانطور که ذکر علی عبادت است، کسی که برای امیرالمؤمنین هم کار کند عبادت است و امیدواریم روزی این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی (عج) متصل شود.

انتهای پیام/