به گزارش صبح توس؛ مراسم تجمع سادات و دیدوبازدید سادات سنتی است که در چند سال اخیر با ابتکار امام جماعت مسجد صاحب‌الزمان شهر خلیل‌آباد همزمان با عید سعید غدیر خم برگزار می‌شود.

 

این برنامه از ساعات اولیه صبح امروز با قرائت دعای ندبه شروع شد و در ادامه با مدیحه‌سرایی و سخنرانی حجت‌الاسلام زرگران پایان یافت.

 

حجت‌الاسلام حسین زرگران در این مراسم بابیان اینکه مقام امامت یک مقام الهی و خدایی است، خاطرنشان کرد: حضرت علی(ع) در طول عمر خود تلاش کرد و تحت تعالیم پیامبر پله‌های کمال را بالا رفتند و توجه خدا و پیامبر (ص) را جلب کردند.

 

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه خداوند در حیات پیغمبر هفت امتحان سخت از حضرت علی (ع) گرفتند، تصریح کرد: انتخاب حضرت علی(ع) به امامت یک هدیه بزرگی بود که خداوند به بشریت عطا کرد.

 

وی در پایان اذعان کرد: اگر رهبر معظم انقلاب امروز در مقابل استکبار ایستاده است و دشمنان داخلی و خارجی نمی‌توانند کمر این نظام را خم کنند به خاطر این است که پشتوانه این نظام و مملکت در راستای ولایت امیرالمؤمنین است.

 

قرائت دعای ندبه، سخنرانی، مدیحه‌سرایی، دیدوبازدید سادات، سخنرانی، سرودخوانی، مولودی‌خوانی و  پخش نقل و شیرینی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

انتهای پیام/