به گزارش خبرنگار صبح توس؛حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان جغتای، که در مسجد جامع شهر جغتای برگزار شد با اشاره به جنایات هولناک ارتش و بودایی های میانمار علیه مسلمانان بی دفاع روهینگیا، اظهار داشت: در میان سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر، مسلمانان کشور میانمار شاهد نسل کشی تمام عیار به دست بوداییان افراطی و ارتش این کشور هستند.

 

امام جمعه جغتای با اشاره به قوانین ضد اسلامی حکومت بودایی میانمار، تشریح کرد: مسلمانان از 20 سال قبل تا کنون حق تحصیل در مدارس را نداشته و از داشتن شناسنامه نیز محروم هستند و متاسفانه طی 20 سال اخیر هیچ مسجد جدیدی شاخته نشده و مساجد تخریب شده نیز ترمیم نشده اند.

 

خطیب نماز جمعه جغتای افزود: کوچ اجباری به خارج از کشور، محرومیت از سفر به حج، مسافرت به کشور های خارجی، نداشتن کارت هویت ملی، پرداخت مالیات برای مهاجرت از یک روستا به روستایی دیگر، از جمله محرومیت های دیگری است که دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا وضع کرده است.

 

وی با انتقاد شدید از سکوت معنادار کشورهای قدرتمند مسلمان نشینی همچون، اندونزی و عربستان اظهار داشت: چرا دولت اندونزی سکوت کرده است؟ دلارهای عربستان به جای حمایت از این مردم بی دفاع، کجا هزینه می شود؟ چرا سازمان ملل حتی یک محکومیت لفظی هم انجام نداده است؟ چرا مدعیان دفاع از حقوق حیوانات در این رابطه سکوت مرگ گرفته اند؟

 

حجت الاسلام موحدی پور گفت: امیدواریم که مسلمانان جهان نسبت به نسل کشی افسار گسیخته در میانمار حساس شده و با ابزارهای خود مانع از ادامه آن بشوند.

 

امام جمعه جغتای با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان قیام خونین ۱۷ شهریور، یادآور شد: اگر نبود آن جانفشانی ها، نهال انقلاب آبیاری نمی شد و جان نمی گرفت، خون هایی که در ۱۷ شهریور با مدیریت آمریکایی ها و اطاعت بی چون و چرای دست نشانده های داخلی آنها، بر زمین میدان شهدا ریخته شد.

 

خطیب نماز جمعه در ادامه با ابراز تاسف از قضاوت برخی چهره های شناخته شده از سیاست های آمریکا و طرح ادعای تغییر رویکردهای بین المللی این کشور، سعی در تطهیر چهره این شیطان خبیث دارند، و فراموش کرده اند که پیش کشیدن موضوع بازدید از مراکز نظامی کشورمان از سوی آمریکایی ها، از خوی مستکبرانه و زورگویانه حاکمان کاخ سفید نشات میگیرد.

 

وی با طرح این سوال که آمریکایی ها چه کاره دنیا هستند که خود را کدخدای آن می نامند؟ اظهار داشت: چه کسی شمار را به کدخدایی دنیا منصوب کرده است که مدعی هستید: هر وقت دلتان خواست از مراکز نظامی ایران بازدید کنید.

 

وی بیان این جمله که آمریکایی ها آرزوی بازدید از مراکز نظامی ایران را به گور خواهند برد، یادآور شد: آمریکایی ها چشم دیدن پیشرفت و عزت روز افزون جمهوری اسلامی را ندارند و از این که جای پای جمهوری اسلامی در دنیا محکم شده است، احساس خطر کرده و برای جلوگیری از آن دست به توطعه می زنند.

 

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته ضمن تبریک عید سعید غدیر، اظهار داشت: روز عید غدیر روزی است که پیامبر اسلام در آن الگوی حکومت اسلام را تا آخرین لحظه از دنیا تعیین کردند و از این رو گرامیداشت این روز و بازگو کردن رویدادهای این روز برای تبیین جایگاه ولایت در جامع مسلمین ضروری می باشد.

 

وی با اشاره به رویداد ساختگی انفجار در برج های دوقلوی آمریکا، خاطرنشان کرد: این انفجار غیر واقعی به منظور حمله به خاور میانه، اشغال دو کشور افغانستان و عراق و تحقق نقشه های آمریکا در منطقه راهبردی خاورمیانه طراحی و اجرا شده بود.

 

انتهای پیام/