به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلای الغدیر برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: در عید غدیر خم، خداوند یکی از مهم‌ترین نعمت‌های خود را به بشریت اعطا کرد.

 

وی ادامه داد: موضوع ابلاغ امامت و ولایت حضرت علی علیه‌السلام به‌قدری بااهمیت بود که اگر پیامبر اسلام (ص) آن را ابلاغ نمی‌کرد؛ دین اسلام کامل نمی‌شد؛ که نشان‌دهنده آن است که رسالت بدون امامت کامل نمی‌شود.

 

خطیب جمعه درگز با اشاره به ماجرای غدیر خم اذعان داشت: ماجرای غدیر خم سه روز به طول کشیده می‌شود و مسلمانان در این محل با حضرت علی علیه‌السلام بیعت می‌کنند و به وی تبریک می‌گویند.

 

وی افزود: اولین ویژگی عید غدیرخم کامل شدن دین است؛ که بیانگر آن است که دین اسلام بدون امامت ناقص است.

 

وی ادامه داد: ویژگی دیگر روز عید غدیر خم، مأیوس شدن دشمنان اسلام و کفار است؛ انتخاب امامت حضرت علی علیه‌السلام، مانع رخنه کفار در دین است.

 

امام‌جمعه درگز گفت: روز غدیر خم، روز سقوط شیطان است و روز عهد و پیمان گرفتن خدا از مردم است.

 

وی ادامه داد: امامت، راز و رمز هدایت و شرافت امت اسلامی است.

 

حجت‌الاسلام ایروانی درباره حوادث تاریخی مرتبط با روز 17 شهریور 57 خاطرنشان کرد: در این روز راهپیمایی مسألت آمیز مردم توسط شاه سرکوب شد.

 

وی افزود: مردم مسلمان ایران در حوادث مختلف داخلی و خارجی، در کنار انقلاب اسلامی بوده‌اند و دین خود را همواره به این نظام اسلامی ادا کرده‌اند.

 

امام‌جمعه درگز تأکید کرد: مسئولانی که در این نظام خدمت می‌کنند باید قدردان ایثار و ایستادگی مردم باشند.

 

انتهای پیام/