به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تبریک عید غدیر خم به فضایل امام علی علیه‌السلام اشاره و اظهار کرد: به تعبیر پیامبر مکرم اسلام اگر درخت‌ها قلم، دریاها و اقیانوس‌ها مرکب و جن و انس نویسنده شوند، بازهم قدرت شمردن فضایل علی علیه‌السلام را ندارند.

 

امام‌جمعه سرخس افزود: تمام ارزش‌ها در وجود امام علی علیه‌السلام نهفته است و هیچ‌کسی قدرت این را ندارد که به عمق علم علی علیه‌السلام نائل آید.

 

وی تصریح کرد: ذکر علی علیه‌السلام عبادت است و خدای متعال عبادتی از بندگانش را قبول نمی‌کند مگر اینکه عاشق علی بوده و دشمنِ دشمن علی باشد.

 

خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه عید غدیر خم را بزرگ‌ترین عید اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: عید غدیر بستر حادثه عظیمی در تاریخ اسلام شد و خدای متعال رسالت سنگینی را بر عهده پیامبر مکرم اسلام گذاشت.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ بیان کرد: اگر مسئله امامت در غدیر تبلیغ و تبیین نمی‌شد، رسالت پیامبر مکرم اسلام ناتمام می‌ماند و در حقیقت غدیر حلقه اتصال رسالت با امامت است.

 

امام‌جمعه سرخس تأکید کرد: غدیر بزرگ‌ترین عید اسلامی است و سرنوشت تمام انسان‌ها در طول تاریخ در غدیر گره می‌خورد.

 

وی عنوان کرد: اگر در مسئله غدیر اطاعت از امام صورت می‌گرفت، امروز بشریت گرفتار شرارت‌ها نمی‌شد.

 

خطیب نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه امامت رفیع‌ترین قله دین است، بیان داشت: مقام امامت یک منصب الهی است که سعادت‌بخش بشریت است.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ تصریح کرد: اگر غدیر تبلیغ می‌شد، سلاح تکفیر کارایی نداشت؛ این‌هایی که امروز تفرقه ایجاد  می‌کنند شناختی از غدیر و اسلام ندارند.

 

امام‌جمعه سرخس اظهار داشت: امروز شاهد نه یک جنگ نظامی، بلکه یک جنگ عقیدتی و جنگ میان علم و جهل هستیم و این نادانی است که به اسلام ضربه می‌زند.

 

وی بیان کرد: امروز دنیای کفر با نفوذ فکری در منطقه تفرقه‌افکنی می‌کند، چون غدیر به‌درستی تبلیغ نشده است.

 

خطیب نماز جمعه سرخس خاطرنشان کرد: ایام غدیر فرصت مناسبی برای تجدید بیعت با سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام است.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ اضافه کرد: غدیر یک جشن سیاسی است و به تعبیر حضرت امام (ره) «اسلام همه‌اش سیاست است» و اوج این سیاست در غدیر بوده که رسالت حاکمیت را بر عهده مسلمانان قرار می‌دهد.

 

امام‌جمعه سرخس تصریح کرد: رسالت ما امروز این است که اول امام خودمان را بشناسیم و بعد آن را بشناسانیم و از او اطاعت کنیم؛ امروز نباید اجازه بدهیم که ولایت‌فقیه مظلوم بماند.

 

وی با محکومیت نسل‌کشی و کشتار مسلمانان در میانمار تأکید کرد: اگر مکتب علی علیه‌السلام تبلیغ می‌شد، امروز شاهد جلادی و نسل‌کشی و کشتار مسلمانان در میانمار نبودیم.

 

حجت‌الاسلام ارژنگ عنوان کرد: امروز سران مرتجع عربی در قبال کشتار مسلمانان میانمار ساکت شده‌اند و شاهد سکوت مرگبار نهادهای بین‌المللی در این خصوص هستیم.

 

امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه قطع و یقین ظلم پایدار نمی‌ماند و به‌زودی پوزه ظالمان بشری به خاک مالیده می‌شود، اظهار داشت: اگر مسلمانان در کنار یکدیگر می‌بودند، قطعاً کسی جرات جسارت به مسلمانان را پیدا نمی‌کرد.

 

انتهای پیام/