به گزارش صبح توس؛ نماز جمعه این هفته شهر طرقبه به امامت حجت الاسلام ایزدی امام جمعه طرقبه درمحل حسینیه حضرت علی اصغر(ع) با حضور مردم شهیدپرور برگزار شد.

 

امام جمعه طرقبه در ابتدا ضمن اشاره به مناسبت های هفته آینده از جمله هفدهم شهریور ماه سالروز کشتار بی رحمانه رژیم ستم شاهی چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، عید سعید غدیر خم، ولادت امام کاظم(ع) و سالروز شهادت آیت الله مدنی گفت: امسال شهریور و ذی حجه با هم قرین شده است و برای شیعه 4 عید از جمله عید فطر، عید قربان، عید غدیر و عید جمعه وجود دارد.

 

وی افزود: در هفدهم شهریور ماه جمع زیادی از زنان و مردان انقلابی کشور به دست دژخیمان پهلوی به شهادت رسیده اند و همچنین ترور آیت الله قدوسی و آیت الله مدنی و حمله صدام به کشور ایران اسلامی در این ماه نشان از اهمیت این ماه در تاریخ کشور دارد.

 

حجت الاسلام ایزدی با بیان اینکه تمام جنایات به صورت مستقیم و غیر مستقیم به شیطان بزرگ یعنی آمریکا برمی گردد اظهار کرد: در جریان هفدهم شهریور ماه به سفارش یکی از ژنرال های آمریکایی دستور کشتن مردم صادر شد و حدود 4 هزار نفر از مردم کشور به شهادت رسیدند.

 

وی ضمن اشاره به خوی وحشیانه آمریکایی ها برای استفاده از منافع این کشور و قتل عام مردم افزود: آمریکا در این کشور فرعونیت داشت و موسی زمانه از جانب خداوند فرستاده شد تا این رژیم جنایتکار و وابستگانش را از بین ببرد.

 

امام جمعه طرقبه تصریح کرد: امروز هم کسانی که مردم مظلوم را به خاک و خون کشیدند مدافع حقوق بشر شده اند و اتهاماتی به ایران اسلامی و سایر مدافعین کشور ها زده می شود.

 

وی با اشاره به اوضاع دردآور و و خیم مسلمانان میانمار، کشوری در جنوب شرقی آسیا با 8 میلیون مسلمان افزود: چند سالی است مسلمانان در این منطقه قربانی متعصبان بودایی می شوند و جمع زیادی بی خانمان شدند؛ اما صدایی از جامعه جهانی بین المللی درنیامد و بر اساس منافع خود سکوت کرده اند.

 

حجت الاسلام ایزدی با بیان اینکه آمریکا برای رسیدن به منافع خود از هیچ جنایاتی دریغ نمی کند، خاطرنشان کرد: باید همواره بغض ستمکاران در قلوب مسلمین باشد.

 

وی افزود: از مجامع جهانی انتظاری نسبت به برخورد با این اتفاقات نیست لذا تنها راه حل نجات جهان و بشریت اتحاد مسلمین و مردم است.

 

انتهای پیام/