به گزارش صبح توس؛ محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در بازدید خود از یک دامداری صنعتی که عصر امروز درشهرستان باخرز برگزار شد، با اشاره به برنامه های دولت  برای بخش کشاورزی گفت:متأسفانه یکی از مشکلات برخی از دامداران ما این است که تمام علوفه و خوراک مورد نیاز دام خود را از جاهای دیگر تأمین میکنند، در حالیکه میتوانند در قالب اقتصاد مقاومتی بخشی از علوفه مورد نیاز دام را خودشان تأمین کنند و این کار به دامداری پایدار منجر میشود.

وی با اشاره به اینکه در 6 ماه نخست امسال بیش از 400 هزار تن صادارت شیر انجام شده است افزود:کنترل واردات و حمایت از صنایع تبدیلی از مهمترین اهداف دولت در بخش کشاورزی است و اگر کارخانه های فرآوری رونق پیدا کند، سود بیشتری نصیب کشاورزان و دامداران منطقه خواهد شد که این امر نیاز به همکاری مردم با دولت دارد و خود کشاورزان و دامداران نیز در این زمینه همکاری کنند.

حجتی به بحران آب در کشور اشاره کرد و اظهار داشت:متأسفانه خشکسالی های چند سال اخیر باعث بوجود آمدن بحران آب و خشک شدن قنوات شده است و کشاورزان و دامداران را با مشکل مواجه کرده است.آّب را باید مدیریت کنیم و آن را در جای مصرف کنیم که علاوه بر راندمان و سود بیشتر، هدر رفت کمتری داشته باشد.

وزیر جهاد کشاورزی توجه به کشت گلخانه ای را از مهمترین نیازهای کشور عنوان کرد و ادامه داد:با توجه به کم آبی موجود، باید به سمت کشت محصولات گلخانه ای حرکت کنیم تا علاوه بر مصرف بسیار کمتر آب، سودآوری و اشتغال بیشتری به دنبال داشته باشد.دولت نیز در خصوص تسهیلات گلخانه ای اعتبار کافی را در اختیار بانک های عامل قرار داده است و  در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

در ادامه این بازدید نیم ساعته، تعدادی از دامداران و کشاورزان شهرستان باخرز مشکلات خود را با وزیر جهاد کشاورزی مطرح کردند.

انتهای پیام/