به گزارش صبح توس؛ همایش سید عزالدین سوقندی از رهبران قیام سربداران ظهر روز پنج شنبه16شهریورماه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در روستای سوقند برگزار گردید.

هاجر چنارانی نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه در این مراسم گفت: امروز بیاد انسان هایی که تأثیر بسیار زیادی در قیام سربداران داشتند این برنامه را برگزار کردیم، بیاد سید عزالدین سوقندی که یکی از افتخارات ما همین تاریخ پرشکوه نیشابور و مشاهیر و عرفای نامی آن است.

وی افزود: دنیا از آنچه نداشته برای خودش تاریخی ساخته و ما از آنچه داریم هنوز نتوانسته ایم بهره درست را ببریم، باید خود را باور کنیم که می توانیم روی پای خود بایستیم.

چنارانی گفت: حرف اول را در دنیا فضای مجازی بیان می کند، باید از ین پتانسیل برای آشنایی جهانیان با فرهنگ و رسوم ایرانی استفاده کنیم، ما نیازی نداریم از دولت کمک بگیریم بلکه با همکاری و برنامه ریزی مناسب می توانیم بودجه این برنامه ها را تأمین کنیم.

وی بیان کرد: امروز یهودیان در هر جای دنیا هستند به حساب اسرائیل کمک های نقدی واریز می کنند تا با این پول خون مسلمانان را بریزند اما اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد اسرائیل را آب خواهد برد.

انتهای پیام/