به گزارش صبح توس؛ آخوندی وزیر راه و شهرسازی به منظور افتتاح طرح های آزادراه و جاده ای استان در خراسان رضوی حضور پیدا کرد.

 

در زمان به میان آمدن سخنی از جاده و راه نا خود آگاه در ذهن حوادث ناگوار جاده ای و اتفاقاتی که هر از چندگاهی در رسانه ها به گوش می رسد، متبادر می شود.

 

علاوه بر حادثه ای ناگوار برای دانش آموزان هرمزگانی همین روز گذشته خبر برخورد یک دستگاه اتوبوس با کامیون در جاده گناباد - تربت حیدریه منتشر شد که در پی آن یک نفر جان خود را از دست داد.

 

دکتر جواد باذلی رئیس مرکز فوریتهای پزشکی گناباد و بجستان گفت: برخورد یک دستگاه اتوبوس با کامیون در جاده گناباد - تربت حیدریه یک کشته و 20 نفر زخمی برجای گذاشت.

 

وی افزود: در پی وقوع این سانحه امروز در پانزده کیلومتری گناباد برای اتوبوسی که از مشهد عازم بیرجند بود، پنج دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

 

 

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی گناباد اظهار کرد: نوجوانی که گفته می شود شاگرد اتوبوس بود به علت آسیب شدید قبل از رسیدن آمبولانس فوت کرد.


باذلی با اشاره به ساعت حادثه در زمان 2 بامداد افزود: آمبولانس ها پس از 5 دقیقه به صحنه حادثه رسیده است و مسافران مجروح این حادثه به بیمارستان علامه بهلول گنابادی انتقال یافتند.


سرهنگ هادی امیدوار رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی اظهار کرد: راننهگان باید استراحت کافی داشته باشند.

 

وی افزود: سیستم کنترلی پلیس راه سیستم کنترل پایش هوشمند است که لحظه به لحظه وضعیت راننده را از سرعت، زمان رانندگی و چهره راننده بررسی می کند که اگر در زمان غیرمجاز باشد سیستم هشدار می دهد و با متخلفان برخورد می شود.

 

 رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی گفت: راننده فوق در حادثه مذکور در زمان مجاز بوده و خواب آلودگی بر راننده مسلط شده است.

 

وی با بیان اینکه خود رانندگان باید بررسی لازم را داشته باشند در زمانی که احساس خستگی می کنند باتوجه به اینکه جان 40 نفر مسافر بستگی به نوع رانندگی وی دارد نباید رانندگی را ادامه دهد.

 

سرهنگ امیدوار اعلام کرد: در این حادثه نیز علت برخورد عدم توجه به جلو در اثر خستگی و خواب آلودگی بوده است که البته از مسافران فردی آسیب ندیده و تنها کمک راننده پس از سانحه فوت کرده است.

 

 

وی افزود: خستگی و خواب آلودگی موضوعی است که تنها راننده وسسیله نقلیه مورد نظر می تواند تشخیص دهد و باید احساس مسئولیت درونی داشته باشد.

 

رئیس پلیس راه استان خراسان رضوی گفت: زمان رانندگی مجاز به صورت هوشمند و آنلاین مدیریت می شود و در صورت عدم توجه با متخلفان برخورد می شود.

 

ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در این راستا گفت: شمار مصدومان ناشی از تصادفات جاده ای در 2 دهه گذشته در سطح کشور پنج برابر شده است

.

وی افزود: تعداد مصدومان جاده ای از حدود 60 هزار نفر در سال 1375 به 300 هزار نفر در سال 1395 افزایش یافته است.


اگر این تعداد مصدوم هر کدام تنها پنج روز در بیمارستان بستری شوند؛ در کشور تنها برای تصادفات جاده ای نیازمند بیمارستان های زیادی به بزرگی بیمارستان قائم(عج) مشهد هستیم .

انتهای پیام/