به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین سیاح، کارشناس ستادهای نماز جمعه کل کشور که صبح امروز برای سرکشی از شهرستانهای خراسان رضوی به باخرز سفر کرده بود، در دیدار با اعضای ستاد نماز جمعه این شهرستان، با تأکید بر نقش مهم نهاد نمازجمعه در جریان سازی فرهنگی گفت: یکی از رسالتهای ستادهای نماز جمعه در کشور، جریان سازی فرهنگی است و بحث قرارگاه فرهنگی که مدنظر مقام معظم رهبری است، بر همین جریان سازی فرهنگی تأکید دارد.

 

وی افزود: همه افرادی که در ستادهای نماز جمعه کشور فعالیت دارند باید بتوانند در راستای این جریان سازی فرهنگی حرکت کنند و در چارچوب وظایفی که در ستاد برعهده دارند، بتوانند در ایجاد موج فرهنگی در جامعه مؤثر باشند.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مهدی امجدی زاده، امام جمعه شهرستان باخرز نیز در این دیدار، با اشاره به جایگاه بالای نمازجمعه در کشور گفت: نمازجمعه پربرکت ترین اجتماعی است که امروز برای رساندن امت جامعه اسلامی به جایگاه واقعی خود، میشود از آن استفاده کرد. شاید اگر نماز جمعه با این شکوه و عظمتی که در جهان اسلام در حال برگزاری است نبود، حرکت در مسیر تمدن اسلامی و مقابله با استکبار جهانی امکان پذیر نبود.

 

وی افزود: در حال حاضر قرارگاه نمازجمعه در شهرستان باخرز با وجود نیروهای خدمتگزار و انقلابی که در این مجموعه در حال خدمت هستند، یکی از باشکوه‌ترین نمازجمعه های استان را برگزار میکند، ولی این به این معنا نیست که در همین نقطه متوقف شویم، بلکه باید همچنان برای رسیدن به اهداف قرارگاه بصیرت تلاش کنیم.

 

 

انتهای پیام/