علی اکبر دلبری در گفت و گو با صبح توس؛ با بیان اینکه استان خراسان رضوی در ایام اربعین 60 موکب را در محورهای نجف، کربلا ،کاظمین ،سامرا و مسیر پیاده روی نجف تا کربلا برپا خواهد کرد اظهارداشت: با توجه به تجربه سبزوار در سال های گذشته مسئولیت نظارت، پیگیری و ارزیابی موکب های محور کربلا بر عهده ستاد سبزوار است.

 

وی با اشاره به اینکه شهرستان های سبزوار کاشمر ،مه مولات، جوین، جغتای و مشهد در ایام اربعین حسینی در شهر کربلا موکب برپا خواهند کرد تصریح کرد: درمجموع 11موکب خدمت به زائرین امام حسین(ع) در شهر کربلا از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان برپا خواهد شد که اقدامات مربوط به پیگیری نظارت و ارزیابی خدمات با ستاد سبزوار است.

 

دلبری در ادامه با بیان اینکه این موکب ها در هشت روز مانده به اربعین حسینی در شهرکربلا دایر می شوند و به مدت 10روز اقدام به خدمات رسانی به زائرین حسینی می کنند ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در هر شبانه روز بیش از 90هزار تغذیه و 25 هزار نفر در این موکب ها اسکان داده خواهند شد.

 

وی درادامه به اقدامات ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهرستان برای خدمت رسانی به زائرین اربعین اشاره کرد و افزود: تاکنون 20دستگاه کامیون آمادگی خود را برای جابجای ملزومات مورد نیاز موکب های اعلام کرده اند که این تعداد به 40 دستگاه خواهد رسید.

 

مسئول ستاد بازسازی عتبات و عالیات سبزوار همچنین با بیان اینکه تا کنون 80دردصد از کمک های غیر نقدی از قبیل اقلام خوراکی مورد نیاز جمع آوری شده است ادامه داد: اعتبار نقدی مورد نیاز 300میلیون تومانی برای خدمت رسانی مطلوب به زوار در نظر گرفته شده که از طریق خیرین و کمک های مردمی جمع آوری خواهد شد.

 

وی ادامه داد: سبزوار در این ایام سه موکب را در شهر کربلا دایر خواهد کرد و 240خادم افتخاری نیز برای این مهم اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/