به گزارش صبح توس؛ محمد دهقان نماینده مردم طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در افتتاحیه هفته فرهنگی شهرستان ضمن اشاره به مفید بودن انتخاب زمانی به عنوان هفته فرهنگی در شهرستان برای توجه بیشتر به این موضوع مهم گفت: در ماه مبارک رمضان مقام معظم رهبری فرمودند، منافع ملی ذیل هویت ملی شکل می گیرد.

 

وی افزود: همیشه دشمنان و کشورهای استعمارگر ابتدا قصد تسلط بر فرهنگ منطقه ای را داشتند.

 

عضو کمیسیون حقوقی مجلس با بیان اینکه به عنوان مثال در یمن و فلسطین با بمباران دشمن کار در راستای تسلط بر مردم منطقه نمی‌تواند پیش ببرد اظهار کرد: حتی برخی کشورهای اروپایی به منظور عدم تسلط فرهنگی غرب و آمریکا مقابل فعالیت های فرهنگی آمریکا ایستادگی می کنند و اجازه ورود به این کشور را در چنین موضوعات را نمی دهند.

 

وی افزود: هویت ملی در صورت شکل گرفتن هویت فرهنگی، ساخته می شود.

 

دهقان تصریح کرد: زمانی که در استحکام فرهنگی موفق باشیم به همان اندازه هویت ملی نیز بهتر ساخته می شود.

 

وی با بیان اینکه فرهنگ ملی به منظور صیانت از منافع ملی شکل می‌گیرد افزود: هفته فرهنگی شهرستان فرصتی برای تسلط و مصونیت فرهنگی خودمان در برابر فرهنگ بیگانه و مهاجم است.

 

نماینده مردم طرقبه شاندیز در مجلس گفت: طرقبه به عنوان منطقه ای تاریخی دارای آثار تاریخی چند هزار ساله است و یکی از مناطق توس قدیم محسوب می شود.

 

وی با بیان اینکه این منطقه محل  عبور ثامن الحجج(ع) به عنوان بهترین مسیر بوده افزود: شهرستان دارای فرهنگ اصیلی است که کاملا با فرهنگ دینی و اسلامی آمیخته شده لذا اصلا هویت ملی مردم ما با هویت ایرانی اسلامی عجین شده است.

 

دهقان خاطر نشان کرد: در این هفته بایستی فرهنگ محلی به خوبی تبیین شود و قطعا مردم در شهر و روستا به فرهنگی خودشان افتخار کنند.

 

انتهای پیام/