به گزارش صبح توس؛ رمضانعلی سبحانی‌فر شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان سبزوار علت عقب‌ماندگی شهرستان سبزوار در سال‌های گذشته را نخبگان و سیاسیون دانست و گفت: افراد سیاسی از سوی مردم انتخاب می‌شوند و مردم باید با آگاهی بهترین انتخاب را در راستای پیشرفت و توسعه انجام دهند.

 

وی با اشاره به اینکه 250 کارگاه تولیدی در شهرستان سبزوار فعالیت دارند، ادامه داد: متاسفانه در این سال‌ها فرهنگ صنعت در این شهرستان نهادینه نشده است.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه جانمایی راه‌اندازی مجتمع آلیاژی در امکان انجام‌شده است، اضافه کرد: هم‌اکنون زمین به سرمایه‌گذار تحویل داده شده و سرمایه‌گذار چینی با سرمایه اولیه 60 میلیارد تومان به‌زودی فعالیت خود را شروع می‌کند.

 

سبحانی فر به دستاوردهای برقراری ارتباط کشور روسیه با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: فعالیت گروه دوستی برقراری ارتباط تجاری نیست، بلکه تسهیل‌کننده روابط سیاسی بین دو کشور است.

 

سبحانی‌فر ادامه داد: سرمایه‌گذاران روسی در سال جاری پنج میلیون دلار در کشور ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند که در حال حاضر حدود 2.5 میلیون دلار در زمینهٔ های راه‌آهن و نفت محقق شده است.

 

وی ضمن اشاره به این موضوع که مجوز احداث دو طرح بزرگ صنعتی کارخانه خودروسازی و کارخانه سیلیکو منگنز با سرمایه‌گذاری پنج هزار و 600 میلیارد ریالی در سبزوار صادر شد، ابراز داشت: مجوز ایجاد کارخانه خودروسازی در سبزوار با سرمایه اولیه پنج هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شد.

 

وی در پایان بیان کرد: این کارخانه ظرفیت تولید 120 هزار خودرو در سال را دارد که با راه‌اندازی آن 2 هزار اشتغال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/