رؤیا فضایلی حافظ کل قرآن و نماینده خراسان رضوی در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم کشور در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: از 14 سالگی شروع به حفظ قرآن کردم و حدود پنج سال است که به صورت حرفه ای مشغول به فعالیت های قرآنی هستم.

 

وی افزود: الحمدلله رتبه های خوبی در سطح کشوری و استانی کسب کردم، رتبه اول کشوری در حفظ کل قرآن مسابقات بنیاد شهید و رتبه سوم کشوری مسابقات قرآن اوقاف در مقطع شکوفه ها و رتبه های اول در مسابقات حرم مطهر رضوی از ان جمله می باشد.

 

فضایلی با بیان اینکه اولین بار است در مسابقات بزرگ سالان اوقاف شرکت می کنم آمادگی نسبی برای مسابقات دارم و بیشتر در پی کسب تجربه هستم گفت: باتوجه به نقش قرآن قرآن در زندگی باید گفت این هدیه الهی برکتی بی حد و اندازه در زندگی یک فرد نازل می کند و حس آرامش و نظم را به دنبال دارد.

 

رتبه اول کشوری در رشته حفظ کل قرآن تصریح کرد: اگر چه ما حافظان قرآن آیات را حفظ می کنیم و آن در سینه داریم، اما در حقیقت قرآن حافظ ماست و در هر قدمی که بر می داریم ما را از شر پلیدی های نفسانی مصون می دارد.

 

وی راه ترویج فرهنگ قرآنی را در جامعه  توجه بیشتر به قرآنیان دانست و افزود: باید به آنها میدان داد تا بتوانند به واسطه آشنایی و انسی که با قرآن دارند آیات زندگی بخش قرآن را در بطن جامعه وارد کنند.

 

نماینده خراسان رضوی در چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم کشور تاکیدکرد: اکثر مشکلات جامعه همچون فسادهای مالی آسیب های اجتماعی، ناشی از عدم تمسک ما به فرامین قرآن و اهل بیت(ع) است که تنها با رفع مهجوریت قرآن قابل حل می باشد.

 

وی افزود: این مسابقات انس و هم نشینی زیادی با قرآن را به دنبال دارد و موجب تشویق سایر اقشار مردم برای تلاوت قرآن می شود و همچنین رحمت الهی را نازل می کند.

 

نخبه قرآنی در زمینه تدبر در قرآن بیان کرد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری واقعا تلاوت ما باید باعث تدبر در قرآن شود و محدود به اجرای نغمات نباشد و معنا محوری را در تلاوت قاریان و حافظان قرآن شاهد باشیم .

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: من چون از سنین پایین شروع به حفظ قرآن کردم خیلی نتوانستم در بحث معانی و مفاهیم  قرآن کریم وارد شوم اما مدت زمانی است که برای تثبیت و بازسازی محفوظات به معارف و مفاهیم ناب قرآن توجه دارم و از این سرچشمه وحی نکات جذاب و کار گشایی برای زندگی خودم و دیگران برداشت می کنم.

 

نخبه برتر قرآنی مشوق اصلی خود در راه قرآن را دوست دوران مدرسه دانست و گفت: خدا را شاکرم که او را در مسیر زندگی من قرار داد.

 

وی اعلام کرد: نمایندگان خراسان رضوی در رشته های معارفی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خوش درخشیدند و در آغازین روزهای چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ، موفق به کسب دو عنوان برتردر رشته‌ های معارفی شدند.

انتهای پیام/