به گزارش صبح توس؛ کریم نوایی نظامی امروز در جمع خبرنگاران با اعلام خبر از ابتدای امسال بیش از 700 هزار تن انواع کالا از این پایانه به کشور افغانستان ترانزیت شده است، گفت: ترانزیت این میزان کالا نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل، 62 درصد رشد داشته است.

 

مدیر پایانه مرزی دوغارون ادامه داد: همچنین از ابتدای سال جاری بیش از 34 هزار دستگاه کامیون حامل محموله‌های صادراتی در پایانه مرزی دوغارون تردد داشته‌اند که این رقم نیز نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته حدود 53 درصد رشد را نشان می دهد.

 

وی با اشاره به این نکته که هم اینک روزانه بیش از سه هزار و 500 نفر شامل رانندگان، مسافران، کارکنان بخش های مختلف اداری و خدماتی در این پایانه مرزی تردد دارند، اضافه کرد: در همین راستا از ابتدای سال 96 بیش از 65 هزار نفر به صورت قانونی از معبر رسمی دوغارون تردد داشته‌اند.

 

نوایی با اعلام اینکه این پایانه رده دوم صادرات و پنجم ترانزیت خروجی را در بین پایانه های مرزی کشور دارد و 15 درصد از سهم صادرات را از آن خود کرده است، تصریح کرد: عمده کالاهای ورودی و خروجی از این پایانه مرزی شامل انواع موادغذایی، میوه و تره بار و مصالح ساختمانی است.

 

مدیر پایانه مرزی دوغارون در پایان از اجرا و عملیاتی شدن طرح توسعه و بهسازی پایانه مرزی دوغارون با اعتباری افزون بر 15 میلیارد ریال خبر داد.

انتهای پیام/