به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام مظفر تاجی در جلسه شورای اداری شهرستان چناران ضمن گرامیداشت یاد شهید حججی و شهدای مکه و منا اظهار داشت: انقلاب گاهی در مسیرهای قرار می‌گیرد که نباید به آن راه می‌رفته اما همواره شهید حججی‌ها به داد ما رسیده‌اند و راه را برایمان نمایان کردند. درواقع شهید محسن حججی را خداوند به‌عنوان حجت خود برای ما قرار داده است.

 

امام‌جمعه چناران ادامه داد: برخی می‌گویند نیازی نیست که نیروهای ما در سوریه از ما دفاع کنند و ما خودمان می‌توانیم از خودمان دفاع کنیم اما با حادثه حمله تروریستی در حرم امام (ره) نشان دادند همین نیروهای ولایی هستند که از نظام و انقلاب دفاع می‌کنند.

 

وی با اشاره به آیه ولایت گفت: بعد از بازگشت مسلمانان از سفر حج، در سال دهم هجرت، پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله و سلم) به امر خداوند مأموریت بسیار مهمی در راستای امامت و نبودت خود انجام دادند و آن تعیین جانشین بعد از خودشان بود. اهمیت این موضوع به حدی بود که جبرئیل پیام آورد که اگر این کار را انجام ندهی رسالتت کامل نمی‌شود.

 

حجت‌الاسلام تاجی بابیان اینکه همواره در طول تاریخ ملامت کننده‌ها زیاد بوده‌اند و افرادی که تعقل کنند تعدادشان کمتر است، گفت: به فرمودهٔ امام خمینی (ره) ولایت‌فقیه استمرار حرکت انبیاست و ولایت‌فقیه همان ولایت رسول‌الله (ص) است.

 

وی همچنین با اشاره به ولادت باسعادت امام هادی علیه‌السلام، عنوان داشت: این امام بزرگوار عمر کمی داشتند اما برکات زیادی بر جای گذاشتند.

 

امام‌جمعه چناران بابیان اینکه شهید حججی‌ها سود کردند و نزد پروردگار روزی می‌خورند، تصریح کرد: کسانی که با ولایت فاصله گرفتن ضرر کردند. بدترین ضرر، فاصله گرفتن با ولایت است و سودمندترین سوره‌ها این است که خود را به اقیانوس ولایت برسانیم و پشت سر امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) قرار گیریم و به سقیفه بنی ساعده و به تفکر سقیفه ای و کسانی که ادعای جانشینی پیامبر گرامی اسلام را داشتند اما ذره‌ای لیاقت و شایستگی آن را نداشتند، پشت کنیم.

 

انتهای پیام/