به گزارش صبح توس؛ علی‌اصغر نیک نظر سردبیر پخش صداوسیمای مازندران صبح امروز در دوره آموزشی فعالان فضای مجازی با نام شهید حججی، اظهار کرد: رسانه‌ها با توجه به قدرت قلم و قدرت نرمی که در اختیاردارند، بایستی همراه آموزش، ارائه رویدادها از نگاه‌های گوناگون را در دستور کار داشته باشند.

 

 وی افزود: با توجه به تفاوت برداشت‌ها از یک موضوع ارائه هر رویدادی به‌صورت کامل و جذاب برای مخاطبان عموم جامعه بسیار ارزشمند است.

 

این مدرس دانشگاه گفت: بهره‌گیری اصحاب رسانه از علوم روز و روش‌های نوین حوزۀ تولید و انتشار اخبار و بومی‌سازی طرح‌های رسانه‌ای و فرهنگی مطابق باارزش‌های انقلاب اسلامی شرط اصلی تعریف و پیاده‌سازی ساختار رسانه تراز انقلاب اسلامی هستند.

 

وی افزود: توجه به اجزا و عناصر خبری و همچنین ایجاد شناخت نسبت به خبر و سبک‌های نوشتاری در زیباسازی ارائه رویداد برای اثرگذاری خبر مؤثر است.

 

نیک نظر با بیان اینکه خاستگاه گزارش‌ها و تحقیقات خبری مردم و جامعه است تصریح کرد: گزارش به‌عنوان شکل خبری باید ازلحاظ زمان‌بندی دقیق و به‌موقع باشد.

 

وی بر کار تدریجی و مؤثر اصحاب رسانه در سطوح مختلف تأکید داشت و افزود: برای کار فرهنگی و فعالیت راهگشا بایستی، مشکلات در شکل و محتوای زیبا برای مخاطب و برای جذب مخاطب ارائه شود.

 

کارشناس علوم سیاسی ضمن اشاره به انواع تأثیرگذاری‌ها با نرم خبر و سخت خبرها گفت: با توجه به گسترش شبکه‌های اجتماعی، انتخاب نوع و شکل گزارش‌ها و محتوا دارای اهمیت است.

 

وی با بیان این مطلب که پافشاری بر اخلاق‌مداری از اصول مهم رسانه‌ها محسوب می‌شود افزود: رسانه باید بتواند رویدادها را به‌صورت عینی بر اساس اصول اخلاقی و حرفه‌ای، به افکار عمومی منتقل کند چراکه قلم اهل رسانه فرهنگ اعتماد و صداقت را در جامعه گسترش می‌دهد.

انتهای پیام/