به گزارش صبح توس؛، فرمانده سپاه ناحیه مه ولات گفت: دوره آموزش تکمیلی 45 روزه بسیج با حضور بیش از 120 نفر از بسیجیان گردان های بیت المقدس در شهرستان مه ولات برگزار شد.

وی افزود:

سرهنگ محمد حسن مکاری مقدم افزود: در این دوره آموزشی دروس نظامی، عقیدتی ، سیاسی، تاکتیک، آمادگی جسمانی، آئین نامه انضباطی، سلاح شناسی ، قوانین و مقررات، آشنایی با نیروهای مسلح، جنگ نوین، پدافند غیر عامل ،میدان تیر و…با بهره گیری از اساتید مجرب برای بسیجیان تدریس خواهد می شود.

وی با اشاره به دومرحله ای بودن این دوره آموزشی، اظهار داشت: این دوره آموزشی 45روزه بوده که 30روز آن را بسیجیان آموزش های تئوری و 15 روز دیگر را آموزش های عملی  فرا خواهند گرفت که از تاریخ 15 مهرماه آغاز و تا اول مهر ماه ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه ناحیه مه ولات هدف از اجرای این دوره را بالا بردن سطح توانمندی دفاعی و افزایش اطلاعات نظامی و رزمی بسیجیان برای مقابله با تهدیدات احتمالی دانست و بیان داشت: همه باید برای ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در بین جوانان، ترویج روحیه شهادت طلبی، ترویج انگیزه‌های الهی و ولایت مداری و ایجاد روحیه سلحشوری و ضد استکباری تلاش کنند.

مکاری مقدم یاداور شد:این دوره معادل دوماه کسر از خدمت است و در پایان به هریک از بسیجیان گواهینامه شرکت در دوره تکمیلی اهدا خواهد شد.

انتهای خبر/