محمد جواد حداد نیا در گفت و گو با  صبح توس؛ بابیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مشاهیرو مفاخر سبزواری که خدمات شایانی را برای شهر داشته اند باید مورد تجلیل قرار بگیرند اظهارداشت: پیشنهاد دانشگاه حکیم مبنی بر بزرگداشت مشاهیر در قید حیات با عنوان زنده ستایی در شورای فرهنگ عمومی سبزواربه تصویب رسیده و در هر ترم تحصیلی یکی از مشاهیرمورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

 

وی همچنین ازآیت الله علوی به عنوان یکی از مفاخر سبزوار نام برد که به عنوان اولین نفر در این نوع همایش ها تجلیل خواهد شد.

 

حداد نیا در ادامه با اشاره به تعاملات و مذاکرات برای تحویل ارامگاه حاج ملاهادی به عنوان ظرفیت فرهنگی به دانشگاه حکیم تصریح کرد: علی رغم بودجه 5میلیارد ریالی که توسط دانشگاه برای این مهم در نظر گرفته شده است هنوز شرایط تحویا این مکان از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان حراسان فراهم نشده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه طرح و نقشه بهسازی این مکان نیز توسط دانشگاه تهیه شده است تاکید کرد: دانشگاه همچنان منتظر ایجاد شرایط تحویل آرامگاه حکیم سبزواری برای اجرای برنامه های متناسب است.

 

حداد نیا در ادامه به وجود خانه های تاریخی و با ارزش در سبزوار اشاره کرد و افزود: با توجه به تدریس رشته معماری در دانشگاه حکیم و وجود دانشجویان این خانه ها ظرفیت مناسبی برای اجرای کارگاههای عملی برای دانشجویان مرمت اشت.

 

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در ادامه با بیان اینکه دانشگاه برای بازسازی و مرمت این خانه ها اعلام امادگی کرده است تاکید کرد: باتوجه به ظرفیت رشته ای مرتبط و اعتبار مناسبی که دانشگاه در این ازتباط دارد می توان این ظرفیت بزرگ را برای سبزوار احیا کنیم.

 

انتهای پیام/