به گزارش صبح توس؛ منصوره السادات هاشمی امروز در جمع خبرنگاران با اعلام خبر آغاز سومین جشنواره فوتبال دختران کمتر از 14 سال کشور در مشهد، گفت: این جشنواره از امروز سه‌شنبه فعالیت خود را آغاز کرد و در روز 15 شهریورماه به کار خود پایان خواهد داد.

 

نماینده فدراسیون فوتبال و نایب رئیس هیات فوتبال بانوان استان تهران هدف از برگزاری این جشنواره را استعدادیابی دانست و ادامه داد: در این جشنواره 400 ورزشکار، 50 داور و 15 استعدادیاب حضور دارند و تیم‌ها در چهار گروه تقسیم شده و هر تیم چهار دیدار برگزار خواهد کرد.

 

وی با بیان این موضوع که این رقابت‌ها در دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور 27 استان کشور در حال برگزاری است، در ادامه سخنان خود تصریح کرد: جشنواره ملی فوتبال در دو بخش پسران و دختران برگزار می‌شود و هفته گذشته این جشنواره در بخش پسران با معرفی تیم‌های برتر در دانشگاه فردوسی مشهد به کار خود پایان داد.

 

هاشمی در پایان ضمن اشاره به این مطلب که فوتبال آموزانی که در این فستیوال شرکت کردند، ماحصل و چکیده فوتبال زیر دوازده سال ایران هستند، خاطرنشان کرد: حدود 60 هزار نفر در فستیوال‌‏های شهرستانی ما در تیرماه شرکت کردند و منتخب شهرستان‏‌ها در حدود 30 هزار نفر در فستیوال‏‌های استانی شرکت کردند.

انتهای پیام/